Sport.pl

MMA. Gala UFC w Polsce za rok

W 2015 roku w Warszawie ma się odbyć gala najlepszej federacji MMA na świecie - amerykańskiej UFC. Deklarację taką złożył w rozmowie z ?Super Expressem? prezes tej organizacji Dana White.
Gala taka była planowana w Łodzi już na obecny rok, jednak zanim podjęto jakiekolwiek kroki organizacyjne, została odwołana przez UFC. Tym razem White zapewnia, że w przyszłym roku kibice MMA w Polsce doczekają się imprezy podobnej do tej, jaka 31 maja odbyła się w berlińskiej hali O2 World.

Prezes UFC tłumaczy, że Polacy byli po Niemcach i Holendrach trzecią najliczniejszą narodowością, jaka wykupiła bilety na UFC Fight Night w stolicy Niemiec. - To świetny znak, który pokazuje, jak silny jest rynek MMA w Polsce. Obiecuję, że przyjedziemy do was w przyszłym roku - deklaruje White na łamach "SE".

Amerykanin dodaje także, że impreza zamiast w Łodzi odbędzie się w Warszawie. Najbardziej prawdopodobną lokalizacją wydaje się być Stadion Narodowy, na którym odbywa się coraz więcej sportowych imprez wykraczających poza piłkę nożną. Innym obiektem, który mógłby gościć galę UFC, jest Torwar, na którym organizowane już były imprezy polskiej federacji KSW.

Założona w 1993 roku UFC to najbardziej prestiżowa organizacja mieszanych sztuk walki na świecie. Każda kolejna gala jest w USA ogromnym wydarzeniem gromadzącym dziesiątki tysięcy widzów i transmitowanym przez telewizję FOX. Walki odbywają się w otoczonym siatką ośmiokątnym oktagonie w przeciwieństwie do rywalizującej z UFC federacji Bellator, gdzie zawodnicy rywalizują w okrągłej klatce.Więcej o:
Komentarze (12)
MMA. Gala UFC w Polsce za rok
Zaloguj się
 • raven_raven

  Oceniono 25 razy 19

  A będzie walczył Bonus BGC?!

 • piotrullo

  Oceniono 24 razy 16

  kto oglądał UFC albo Bellatora to na KSW patrzy jak na bójki strażaków pod remizą...Dawid Ozdoba, Nejman, Pudziek, czy Koksu moze dostaną fuchę przy sprzedaży prażonych orzeszków

 • ramzes1987

  Oceniono 31 razy 15

  Też o tym słyszałem. Podobno w walce wieczoru ma zmierzyć się Rafał Maserak vs Kuba Wojewódzki.

 • justice44

  Oceniono 5 razy 5

  Torwar? - litości.

 • dmx12

  Oceniono 6 razy 0

  Stadion Narodowy?Dobre zarty.Jeszcze nigdy w historii UFC nie zorganizowalo gali na stadionie i nagle mieliby to zrobic na niesprawdzonym terenie jakim jest Polska.Rozmowa z Super Expressem?Chyba z jakims innym Dana rozmawiali.Podejrzewam ze z Danuta Biala.

 • bigosmiszcz

  Oceniono 9 razy -7

  UFC=NBA=WWE !!!
  Wszystko ustawione pod publiczke !!!

  UFC się skończyło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX