Sport.pl

MMA. Chalidow otrzymał ofertę od UFC

Najlepsza na świecie federacja mieszanych sztuk walki - amerykańska UFC jest zainteresowana podpisaniem kontraktu z walczącym dotychczas głównie w polskiej KSW Mamedem Chalidowem. Przedstawiciele UFC wysłali już wstępną ofertę do menedżerów zawodnika.
- Faktycznie, jestem już po rozmowie z Joe Silvą, "matchmakerem" UFC. () Joe zna Mameda bardzo dobrze. Wie, z kim walczył, wie, w jaki sposób walczył i jest zainteresowany jego obecnością na gali UFC. Rozmawialiśmy na temat długości kontraktu dla Khalidova, ilości walk w roku, kwestii sponsorskich i marketingowych. - powiedział w rozmowie z wp.pl współwłaściciel KSW i menadżer Khalidova, Martin Lewandowski .

- Joe zna Mameda bardzo dobrze. Wie, z kim walczył, wie, w jaki sposób walczył i jest zainteresowany jego obecnością na gali UFC. To nie ulega najmniejszej wątpliwości - dodał agent polskiego wojownika czeczeńskiego pochodzenia.

Teraz z warunkami kontraktu ma się zapoznać Khalidov i dopiero, gdy już to zrobi, będzie można rozpocząć negocjacje. Jak mówi Lewandowski, pod względem finansowym oferta zza oceanu jest zdecydowanie mniej atrakcyjna od polskiej, ale sprawa nie jest zamknięta i wciąż jest szansa na lepszy kontrakt.

Chalidow po KSW: Chcę walczyć w UFC

- Proszę szefów KSW oraz moich menedżerów o załatwienie mi walki na gali UFC. Chcę spróbować swoich sił w USA i godnie reprezentować Polskę! - powiedział po swoim ostatnim pojedynku Chalidow. Czy urodzony w Czeczenii zawodnik ma szansę na karierę za oceanem? Na pojedynek z niepokonanym od ponad sześciu lat mistrzem z Brazylii Chalidow nie ma na razie szans.

Wszystko o MMA i nie tylko - znajdziesz na Sporty-Walki.org »


Więcej o:
Komentarze (6)
MMA. Chalidow otrzymał ofertę od UFC
Zaloguj się
 • czaknoryjski

  Oceniono 10 razy 10

  Czyli wszedł do tej stajni Black Mike`a Tysona ? Potrzebuje Mamied większej promocji, a nie proszenie się o walkę. To może być gwiazda i powinni to wykorzystać !

 • tomaszek1985

  Oceniono 7 razy 7

  ta informacja to była w połowie tygodnia... macie najświeższe informacje :D

 • mamdobrze

  Oceniono 6 razy 6

  Fajnie. Sprawdzi się wreszcie pod względem sportowym

 • arkras

  Oceniono 3 razy 3

  Tam niestety nie bedzie wygrywal kazdej walki. Chyba ze zmieni trening lub po prostu okaze sie jeszcze bardziej utalentowany niz uwazalismy do tej pory. Powodzenia brachu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX