1 : 3
Terminarz

• sobota, 04 czerwca 2016
  • KONIEC MECZU

Iranowi gratulujemy, Wam dziękujemy za udział w relacji, a polskim siatkarzom za walkę, którą podjęli przy stanie 0:2 w setach. Jutro zapraszamy na ostatni mecz turnieju, z Australią, niestety o tej samej porze.

• 34:32

No i skończyli! Ale jak! Piękny atak, szał radości na parkiecie i trybunach i Iran jako trzecia drużyna turnieju awansuje na Igrzyska Olimpijskie w Rio!

• 32:31

I jeszcze jedna piłka setowa dla Polaków - efekt wejścia Kubiaka. a na zagrywce Możdżonek, ale Gholami atakuje świetnie, potem jeszcze gramy, nerwowa wymiana, i Kubiak po rękach bloku!

• 30:30

Kapitalny blok Polaków pod wodzą Szalpuka. I kolejna już piłka setowa dla nas. I kolejny remis.

• 29:29

Dawid Konarski i cały czas jesteśmy w grze.

• 28:29

I znowu remis, i na zagrywkę idzie Ghaemi i kładzie naszych tą zagrywką, ale jeszcze się bronimy, atakuje Buszek ale w blok, w siatkę i udana kontra Irańczyków!

• 28:27

I kolejny setbol dla Polaków, a po nim kolejny remis. Ech, a łudziliśmy się, że może raz w turnieju jakiś gładki, bezproblemowy mecz będzie... Konarski i jeszcze jedna piłka setowa dla Polaków.

• 26:26

Ach, ależ mocno i ostro skończył teraz Szalpuk! Druga piłka setowa dla Polaków, ale Irańczycy jeszcze się bronią. 26:26.

• 25:25

Kurek psuje zagrywkę.

• 25:24

Blok Dawida Konarskiego! Piłka setowa dla Polaków!

• 24:24

Ach! Blok-aut! Remis! Co za historia!

• 23:24

Mateusz Bieniek atakuje i jeszcze nie koniec! Jeszcze o czas prosi Raul Lozano.

• 22:24

Możdżonek w obliczu piłki przedsetowej postponuje radość Irańczyków, ci jednak odpowiadają skutecznym atakiem i mają piłkę meczową.

• 21:22

Irańczycy jeszcze się nie poddają i słusznie, jakby sobie teraz dali zabrać to pieczołowicie zapracowywane przez dwa sety zwycięstwo, to byłoby to odrobinę... no już nie powiemy jakie, natomiast Polaków ogarnął efekt studenta w ostatnią noc prze egzaminem wykuwającego na blaszkę kodeks prawa kanonicznego, tylko że jakby zapomnieli, że już są po egzaminach. No ale dobra, bo my tu gadu-gadu w metafory, a Irańczycy mają już 22 punty.

• 20:19

No i wychodzimy na prowadzenie w tym secie. Ech, czy nie można było tak od razu? Ach, co za błędy Irańczyków, ogromne nieporozumienie przy kontrze i 20. punkt dla nas.

• 18:18

Irańczycy nie trafiają w boisko po serwisie Bieńka, ale znów biorą challenge żeby sprawdzić czy polski blok nie dotykał siatki - tym razem nie dotykał! Więc już tylko punkt przewagi Irańczyków. I remis!

• 16:18

...niestety, blok dotknął siatki. Ale potem blok-aut Irańczyków i Bieniek idzie na zagrywkę.

• 15:18

Szalpuk zagrywa w siatkę - nie, jednak po taśmie, Irańczycy kontrują, a my blokujemy stanowczo. Irańczycy dopatrują się dotknięcia siatki po naszej stronie, sędziowie też - bierzemy challenge i długo czekamy na werdykt...

• 14:17

I znowu Konarski po przerwie! A na zagrywce Drzyzga i już tylko punkt straty - a nie, jednak trzy po wideoweryfikacji Irańczyków.

• 13:16

Dawid Konarski punktuje przeciągnięty atakiem, w naszej ekipie humory dopisują, na boisku Możdżonek - chyba naszym chłopakom rzeczywiście zależy na zwycięstwie tym meczu. Ale oto 16. punkt dla Iranu i druga techniczna.

• 10:14

Czas dla trenera Antigi.

• 9:10

Teraz bardzo ładnie punktuje z drugiej linii Konarski, ale odpowiada na to Mahmoudi. Potem potężna zagrywka Irańczyków i Dawid Konarski po bloku - ale to jeszcze będziemy sprawdzać. Tak jest, po bloku, a potem błąd libero po serwisie Szalpuka i zbliżamy się już bardzo do Irańczyków.

• 3:8

Zarini psuje zagrywkę, ale Irańczycy i tak mają spory zapas punktowy, z którym schodzą na pierwszą techniczną.

• 1:5

Irańczycy się chyba zdenerwowali na tego przegranego seta i ostro zaczęli czwartego. Przegrywamy 1:5.

• Koniec seta! Wygrywamy swojego pierwszego, a trzeciego w meczu seta i jeszcze się trochę tu wszyscy pomęczymy pocieszymy oglądaniem siatkówki na najwyższym poziomie.

• Druga przerwa dla Raula Lozano.

• 23:19

Długa wymiana, nerwowe bloki, desperackie ataki, ale irański blok odbija w aut! Jesteśmy coraz bliżej setowego zwycięstwa.

• 21:19

No śliczna kiwka Nowakowskiego, Buszek serwuje potężnie, zwiększamy prowadzenie a trener Lozano prosi o czas.

• 19:18

Bieniek z imponującą prędkością zagrywa w siatkę. A po zagrywce Ghaemiego potężny atak Szalpuka.

• 17:17

Przesunięta krótka Gholamiego i to on serwuje, potem Konarski z lewego ataku i Szalpuk na zagrywce, ale gasi go Ghaemi.

• 16:15

Bardzo zacięta, wyrównana walka w tym secie. Znów Nowakowski na zagrywce, a potem bardzo ładny blok Irańczyków i nasz kontratak, który wyglądał na autowy, ale wcale taki nie był - mamy prowadzenie na drugiej technicznej.

• 14:13

Śliczny atak Saeida z krótkiej, ale potem as serwisowy Buszka!

• 11:10

Dawid Konarski przedziera się obok bloku - ósmy punkt. Potem dziewiąty, bo Irańczykom nie udaje się przedrzeć przez nasz blok, Bieniek poprawia asem i wychodzimy na prowadzenie.

• 7:8

Świetna zagrywka Irańczyków, którzy znów wychodzą na prowadzenie, ale my zawzięcie ich gonimy. A po wspaniałym,. kombinacyjnym ataku Irańczyków to oni prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

• 5:4

Długie wymiany piłek, efektowne upadki, sprężyste wyskoki i idziemy łeb w łeb. Buszek na zagrywce, potem błąd Irańczyków w ataku i wychodzimy na prowadzenie.

• 1:1

Zaczynamy trzecią partię od błędu Irańczyków.

• 18:25

No i szybciutko poszło dokończenie tego seta.

• 17:23

Ghaemi serwuje dwa razy pod rząd, widać, że Irańczykom bardzo zależy, ale Buszek przedziera się na drugą stronę, potem jednak Irańczycy atakują skutecznie, a potem po ich zagrywce punktuje Szalpuk.

• 15:21

Trener Antiga prosi o czas.

• 15:21

Autowa zagrywka Buszka, asowa zagrywka Ghaemiego. Nie, też autowa, ale zdaniem Irańczyków asowa - będzie challenge. I mają rację!

• 14:19

Bartosz Szalpuk wbija gwoździa z drugiej linii, a potem tym samy odpowiadają Irańczycy.

• 12:16

Skuteczna kontra Iranu, nasza była dobra tylko zagrywka, teraz zagrywkę psują Irańczycy, więc chwilowo zbliżyliśmy się na trzy punkty - a nie, już cztery, czterema Irańczycy prowadzą na drugiej technicznej.

• 8:11

Ło hoooo, teraz to nas zagnali pod bandy reklamowe, ale wyglądało to jakby Piotr Nowakowski robiąc szczupaka na parkiet bawił się świetnie. Szalpuk próbował kontrować, ale Irańczycy się bronią, potem jeszcze poprawka i mamy ósmy punkt.

• 5:8

Artur Szapluk przebija blok na raty, ale za drugim razem skutecznie. To jednak Iran prowadzi na pierwszej technicznej.

• 3:6

Drugi set zaczął się równie nerwowo, jak pierwszy skończył, widać nieuzbrojonym okiem komu zależy bardziej, a kto ma już awans w kieszeni, niemniej, przy stanie 3:6 trener Antiga prosi o czas.

• 20:25

Aż normalnie Bartosz Kurek przyszedł zobaczyć, co się dzieje. I zobaczył jak Konarski psuje zagrywkę, a Polacy przegrywają pierwszego seta.

• 20:24

Szamotanina pod siatką, ale najlepiej wyskoczył Eraghi i kolejny punkt dla Irańczyków - ale zaraz potem Farhad Ghaemi w aut. Bieniek też w aut, więc piłki setowe dla Iranu.

• 17:22

Buszek przełamuje blok, ale generalnie to Irańczycy przełamują, atakują i wbijają gwoździe i to oni zbliżają się do piłek setowych...

• 15:19

Długa wymiana, ale Irańczycy nie potrafią się przebić przez nasz uparty blok, aż wreszcie tym blokiem punktujemy. Tyle, że potem Konarski zagrywa w okolice trybun. Ale potem atakuje Szapluk, po skosie i teraz zobaczymy, jak on serwuje. Nieźle, choć lekko, długa wymiana, Buszek chciał wyciągnąć blok na aut, ale Irańczycy przemyślnie schowali ręce.

• 12:16

Po zagrywce Buszka Irańczycy prowadzą na drugiej technicznej czterema punktami.

• 12:15

As serwisowy Mahmoudiego, ale odpowiadamy zdecydowanym atakiem po prostej w następnej akcji.

• 11:14

Trzypunktowym - jeszcze jeden błąd Buszka. Ale trener Antiga zamiast czasu prosi o challenge - sprawdza, czy któryś z Irańczyków nie dotknął siatki. Nie dotknął. No to trener Antiga bierze czas.

• 11:13

Irańczycy doprowadzili do remisu, ale potem zepsuli zagrywkę. Potem zaś polski blok wpada w siatkę, więc znów remis i gubimy sie pod siatką, nieudany atak, Irańczycy na prowadzeniu i to, po autowym ataku Buszka, dwupunktowym.

• 10:8

Buszek oszukał technicznie blok, i dawno niewidziany Piotr Nowakowski idzie na zagrywkę, a potem kontra Polaków i mamy znów dwa punkty przewagi.

• 7:8

No i jest ósmy punkt, tyle, że dla Irańczyków i to oni prowadzą na pierwszej technicznej.

• 7:7

Teraz też go nie ma, bo Irańczycy doprowadzają do remisu.

• 7:6

Irańczycy atakują z prawej strony, my popełniamy trochę radosnych błędów, ale i tak utrzymujemy dwu-trzypunktową przewagę. Przed ósmym punktem długa wymiana piłek, ładne kontry, heroiczne obrony Irańczyków i atak Polaków potężny, ale w aut - więc wcale jeszcze nie ma tego ósmego punktu.

• 4:2

Buszek posyła zagrywkę prosto w kamerzystę, kamerzysta nie należy do boiska, więc Irańczycy zagrywają, ale kończy się punktem dla nas. Potem mocna zagrywka Bieńka i atak Irańczyków w aut.

• 2:1

Zaczynamy od zagrywki Fabian Drzyzgi, która jest, no cóż, nieco falstartowa, czyli w siatkę. Ale potem świetny atak Konarskiego po zagrywce Irańczyków i mamy pierwszy punkt w spotkaniu, a zaraz potem drugi.

• Już po hymnach - gramy! Artur Szalpuk w pierwszej jedenastce, tak to tutaj zostawimy.

• Dzień dobry! Tak, wiemy, że ciężko wstać w sobotę rano na mecz z Iranem, którego stawką jest pietruszka i złote kalesony (jedziemy do RIo, pamiętacie?), ale skoro my mogliśmy, to Wy możecie chociaż śledzić z łóżka i spod kołdry, naszą relację na swoim telefonie komórkowym, dzięki aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y. Aplikacja jest darmowa, jak niedzielne poranki i strasznie fajna.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Z awansem do Rio w kieszeni (to siatkarze), przecierając oczy z niewyspania (to my), przystępujemy do meczu z Iranem, który walczy o swój awans na igrzyska. Przewidujemy pięć setów, bo trener Antiga zapowiedział, że nie odpuści.