Vancouver 2010. Hokej: Kanada mistrzem olimpijskim - zapis relacji na żywo

Wielki mecz na koniec igrzysk w Vancouver. Na 24 sekundy przed końcem meczu Kanada prowadziła z USA 2:1. Amerykanie ściągnęli minutę wcześniej bramkarza i dzięki przewadze wyrównali. W dogrywce 'złotą bramkę' dla gospodarzy zdobył Sidney Crosby. Tak relacjonowaliśmy na żywo

RELACJA Z CZUBA I NA ŻYWO Z MECZU ?

Dogrywka

8 min. KONIEC! GOL DLA KANADY! Sidney Crosby bohaterem całej Kanady!

7 min Akcja za akcję. Co chwilę wydaje się, że któraś z drużyn zakończy mecz. Jak na razie, bramka nie padła.

1 min Gramy!

W dogrywce obowiązuje zasada 'nagłej śmierci'. Jeśli nikt nie trafi - po 20 minutach rzuty karne. Co ważne, w polu występuje tylko czterech hokeistów.

III tercja

19 min. GOL DLA USA! USA ściągnęło bramkarza i udało się, na 20 sekund przed końcem! Bramka, remis i zapowiada się dogrywka!

16 min Minuty do końca. Kanada przeszkadza jak może, a przed sekundami miała okazję rozstrzygnąć spotkanie, jednak sytuacji sam na sam z Millerem nie wykorzystał Crosby

8 min Rewelacyjna okazja Perry'ego, ale jakaż interwencja Millera! Jeśli USA doprowadzi jakimś cudem do dogrywki i w niej zwycięży, to bramkarz powinien zostać okrzyknięty bohaterem meczu.

5 min Kamienne twarzy obu trenerów - jeden czeka na koniec spotkania i ma nadzieję, że wynik się utrzyma, a drugi spodziewa się bramki dającej dogrywkę. Tymczasem na tafli - brakuje klarownych sytuacji. Kanada i USA jeszcze nie atakują wszystkimi siłami, jeszcze czekają.

II tercja

20 min Koniec drugiej tercji. Po jednej bramce i mecz otwarty

13 min. Bramka dla USA. Kesler stojąc metr od bramki Luongo zmienia lot krążka uderzonego przez Kane'a. Kanadyjski bramkarz kompletnie zaskoczony tym rykoszetem i gol dla USA

8 min. Bramka dla Kanady! Do krążka dwa metry przed bramką Millera dopada Perry i bez problemy pakuje go do siatki. 2:0 dla Kanady

2 min Na początek drugiej tercji świetna interwencja Millera, który pokazuje dziś wielką klasę.

I tercja

20 min Koniec pierwszej tercji, w której lepiej zaprezentowali się hokeiści Kanady. Prowadzą zasłużenie.

13 min. Bramka dla Kanady! Błąd Rafalskiego, który traci krążek przed bramką swojej drużyny. Richards, który przejął krążek strzela, broni Miller, ale dobitka Toewsa już nie do obrony.

9 min Kolejny, soczysty strzał Nasha, ale Miller znów broni

4 min Ależ ataki Kanady na początek meczu! W sytuacji sam na sam z bramkarzem USA znalazł się Nash, jednak to ten pierwszy był górą. Kanada w natarciu

21:20 Zaczęli!

Przed meczem

Jeszcze w fazie grupowej igrzysk Kanadyjczycy niespodziewanie przegrali z USA 5:3. Dziś w finale olimpijskim nikt z gospodarzy nie wyobraża sobie, że olimpiada mogłaby się zakończyć przegraną gospodarzy