Vancouver 2010. Rosja w ćwierćfinale turnieju hokejowego

Rosja wygrała 4:2 z Czechami jest pewna miejsce w ćwierćfinale. Czesi o awans do najlepszej ósemki turnieju będą musieli jeszcze powalczyć.
Pięć minut przed końcem pierwszej tercji Rosjanie objęli prowadzenie po golu Jewgienija Małkina. Po zamieszaniu pod bramką Vokuna krążek trafił do będącego bez krycia Małkina, a on zmieścił go między czeskim bramkarzem a słupkiem. Jeszcze przed przerwą Czesi wyrównali. Tomas Plekanec potężnym uderzeniem pokonał Nabokowa, krążek zanim wpadł do siatki odbił się jeszcze od słupka.

Na pięć minut przed końcem drugiej tercji Wiktor Kozłow strzela drugą bramkę dla Rosji, a na początku trzeciej po drugim golu Małkina Rosjanie podwyższyli na 3:1 na początku trzeciej tercji. Owieczkin wyrwał krążek jednemu z Czechu, podał do Małkina, który strzelił nie do obrony.

W ostatniej minucie Czesi wycofali bramkarza, postawili wszystko na jedną kartę, by doprowadzić do dogrywki. To im się nie udało. Rosjanie skontrowali - 12 sekund przed końcem Paweł Datsjuk strzelił gola do pustej bramki i podwyższył na 4:2.

Z grupy B pewni awansu do ćwierćfinału są już Rosjanie. Czesi, Słowacy i Łotysze zagrają w dodatkowej rundzie o awans do najlepszej ósemki turnieju.

Zespółzwycięstwaporażkipunkty
1. Rosja21*7
2. Czechy216
3. Słowacja2*15
4. Łotwa030
Zwycięstwo 3 punkty, porażka 0

* - mecz Rosja - Słowacja zakończył się po dogrywce. Rosjanie, którzy przegrali otrzymali jeden punkt, Słowacy dwa.