Sport.pl

Vancouver 2010. Defago mistrzem w zjeździe

Didier Defago wygrał pierwszą alpejską konkurencję na igrzyskach w Vancouver - zjazd. Szwajcar wyprzedził o zaledwie 0,07 sekundy Szweda Axel Lund Svindala oraz o 0,09 Amerykanina Bode Millera.
:
-
Przez długi czas prowadził Bode Miller. Amerykanin, dla którego poprzednie igrzyska w Turynie okazały kompletną klapą, do zjazdu w Whistler podszedł bardzo skoncentrowany. Czas jaki uzyskał bardzo długo dawał mu pierwsze miejsce. Do czasu.

Najpierw Millera wyprzedził Szwed Axel Lund Svindal, a po chwili najszybciej olimpijską trasę pokonał Szwajcar Didier Defago.

Zwycięstwo Defago jest niespodzianką. 33-letni Szwajcar w zawodach Pucharu Świata zwyciężał dotąd ledwie trzy razy. Na poprzednich igrzyskach w Turynie był dopiero 26., a osiem lat temu w Salt Lake City zajął szóste miejsce w supergigancie. - To jeden z piękniejszych dni w moim życiu - mówił na mecie zwycięzca.

Faworyt Michael Walchhofer miał dopiero 10. czas.

Zjazd mężczyzn miał się odbyć w sobotę, ale z powodu złych warunków atmosferycznych został przeniesiony na poniedziałek.

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".Więcej o: