Rio 2016. Piłka ręczna. Półfinał igrzysk olimpijskich. Z kim i kiedy zagra Polska?

Po fantastycznym meczu z Chorwacją, Polska wygrała w ćwierćfinale 30:27 i awansowała do półfinału igrzysk olimpijskich. Tam zmierzy się z Danią. Mecz w nocy z piątku na sobotę o 1:30.

Mając w pamięci bolesną porażkę z Chorwacją na styczniowych mistrzostwach Europy w Polsce i słabą dyspozycję naszej reprezentacji w fazie grupowej, baliśmy się, że rywale mogą nam szybko odskoczyć. Tak się nie stało. - Dopiero w ćwierćfinale zobaczycie dobrą grę naszej drużyny - mówił Tałant Dujszebajew. I się nie pomylił.

Polscy od początku dotrzymywali kroku faworyzowanym Chorwatom. Doskonale w ataku radzili sobie Krzysztof Lijewski i Karol Bielecki.

Po pierwszym kwadransie Chorwaci prowadzili dwoma bramkami, ale wtedy Dujszebajew podjął decyzję, która odmieniła losy meczu. W bramce Sławomira Szmala zastąpił Piotr Wyszomirski. 28-letni bramkarz zaliczył prawdziwe wejście smoka. Do końca pierwszej połowy miał 50 procentową skuteczność, dzięki czemu Polacy prowadzili 18:14.

W drugiej połowie Chorwaci się obudzili. Polacy przestali być tak skuteczni w ataku. Grę z przodu "ciągnął" tylko Karol Bielecki. To było za mało na skutecznych rywali. Na niecałe 10 minut przed końcem meczu na tablicy wyników widniał remis 25:25.

Kluczowe, bardzo emocjonujące momenty spotkania należały jednak do Polaków. Wyszomirski znów fantastycznie bronił, a Bielecki zdobył swoją 12. bramkę w meczu. To sprawiło, że to Polska zagra w półfinale igrzysk olimpijskich!

Szalona radość Tałanta Dujszebajewa!

Nasz wielki bohater w meczu ćwierćfinałowym: Nie chcę obrażać Chorwatów, ale...

W tym turnieju nie zawodzi od początku. Teraz skomentował mecz z Chorwacją

Dujszebajew komentuje sensacyjne zwycięstwo

Dujszebajew zdradził plan na świętowanie awansu

Dujszebajew jest szarlatanem. Jak on to wszystko wyliczył?!

Były lider reprezentacji, medalista mistrzostw świata, wszystko przewidział!

"W takiej formie nasi piłkarze ręczni wygraliby z USA w siatkówkę". I ten komentarz Siódmiaka! Twitter oszalał!

Jedna z najpiękniejszych historii IO w Rio. Wzruszająca rywalizacja i pomoc! [ZDJĘCIA]