Rio 2016. Andy Murray obronił złoto po morderczym finale z Juanem Martinem del Potro

3
Po trwający ponad cztery godzinnym finale Andy Murray pokonał Juana Martina del Potro 7:5, 4:6, 6:2, 7:5 i jako pierwszy tenisista w historii obronił złoty medal olimpijski.
Murray wytrzymał napór potężnego Argentyńczyka. Znalazł sposób na bombardujące forhendy rywala, który w pierwszej rundzie wyrzucił z turnieju Novaka Djokovicia, a w półfinale pokonał Rafaela Nadala.

Brytyjczyk kilka razy był w trudnej sytuacji, ale w najważniejszych momentach kończył skutecznie akcje. W pierwszym secie Del Potro odrobił stratę trzech gemów, doprowadził do remisu po cztery, ale Murray opanował nerwy i wygrał 7:5. Drugi set dla Argentyńczyka (6:4), trzeci dość łatwo wygrał Brytyjczyk 6:2. Trzeci to prawdziwa wojna - Murray przegrywał już 5:3, ale wygrał cztery kolejne gemy i zapewnił sobie złoto.

Dla Murraya było to 18 zwycięstwo z rzędu licząc łącznie z serią z Wimbledonu. Brytyjczyk ma niesamowity sezon - grał finale Australian Open i Rolanda Garrosa (oba przegrał z Djokoviciem), zwyciężył w Wimbledonie. A teraz dołożył złoto igrzysk w Rio. Jako pierwszy singlista w historii obronił tytuł z poprzednich igrzysk.

Medaliści gry pojedynczej w olimpijskim turnieju tenisowym:

złoty - Andy Murray (Wielka Brytania)

srebrny - Juan Martin Del Potro (Argentyna)

brązowy - Kei Nishikori (Japonia)

Rio 2016. Podwójna złota medalistka olimpijska w szabli - Jana Jegorian [ZDJĘCIA]