Sport.pl

Rio 2016. Szwecja - Polska. Jurkiewicz zagra, Gierak nie

Mariusz Jurkiewicz znalazł się w 14-osobowym składzie reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych na mecz ze Szwecją w czwartej kolejce grupy B turnieju olimpijskiego w Rio. Doświadczony rozgrywający zastąpił Łukasza Gieraka. Mecz w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego, relacja na żywo w Sport.pl o godz. 00.50
24 : 25
Informacje
Turniej mężczyzn - Grupa B
Niedziela 14.08.2016 godzina 00:50
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Szwecja
13
11
24
Polska
12
13
25
34-letni Jurkiewicz przez rok leczył kontuzjowane kolano. Początkowo nie znalazł się w kadrze na Rio, do Brazylii miał lecieć tylko jako gracz, który mógłby wejść do składu wobec kontuzji jednego z zawodników. W ostatniej chwili trener Tałant Dujszebajew zrobił ze środkowego rozgrywającego pełnoprawnego zmiennika, odbierając taki status Piotrowi Chrapkowskiemu. Teraz, przed meczem ze Szwecją, szkoleniowiec postanowił dokonać zmiany w kadrze.

Łukasz Gierak, który ustąpił miejsca Jurkiewiczowi, prowadził rozegranie kadry do spółki z Przemysławem Krajewskim. Były skrzydłowy radził sobie lepiej. Dujszebajew najwyraźniej uznał, że pora wzmocnić środek. Ze Szwecją musimy wygrać, by zachować realne szanse na olimpijski ćwierćfinał. Po trzech kolejkach Polska ma dwa punkty za zwycięstwo z Egiptem. Szwecja zamyka tabelę, przegrała wszystkie trzy spotkania.

Co ciekawe, dla Jurkiewicza będzie to debiut w igrzyskach. W Rio jeszcze nie grał, a w prowadzonej przez Bogdana Wentę kadrze na Pekin go nie było.

Więcej o: