Igrzyska w Rio. Brazylia rozbiła Danię i awansowała do ćwierćfinału

Reprezentacja Brazylii pokonała 4:0 Danię i awansowała do dalszej fazy turnieju. W ćwierćfinale ekipa Neymara zmierzy się z Kolumbią.

Brazylijczycy po dwóch bezbramkowych remisach musieli spotkanie z Danią wygrać. Męczyli się tylko do 26. minuty, kiedy po raz pierwszy do siatki trafił Gabriel Barbosa. Napastnik Santosu ustalił wynik meczu w 80. minucie, a wcześniej bramki zdobywali również Gabriel Jesus i Luan z podania Neymara.

Gwiazdor Barcelony wciąż nie trafił do siatki, a mało brakowało, a zakończyłby udział w turnieju z kontuzją. W 72. minucie źle stanął, wykręciło mu nogę i długo zwijał się z bólu. Zdarzenie wyglądało groźnie, ale Neymar po chwili wrócił na boisko i dokończył spotkanie.

Dzięki tej wygranej, Brazylijczycy zajęli z pięcioma punktami pierwsze miejsce w grupie i o półfinał zagrają z Kolumbią. Z drugiego miejsca awansowali Duńczycy, którym pomogli piłkarze RPA i Iraku. Po remisie 1:1 pożegnali się z turniejem, a reprezentanci Skandynawii o półfinał zagrają z Nigerią.

Ćwierćfinały: Brazylia - Kolumbia, Korea Płd. - Honduras, Nigeria - Dania, Portugalia - Niemcy.