Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy do Rio 2016. Trzy rzeczy po trzech setach z Japonią: Polacy znów pewni i jako jedyni niepokonani

0
Polscy siatkarze pokonali Japonię 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) w trzeciej kolejce tokijskich eliminacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Z taką pewnością siebie i z tak dobrą sytuacją w tabeli podopieczni Stephane'a Antigi są już bardzo blisko sukcesu. We środę gramy z Chinami. Jeśli wygramy, jedziemy na igrzyska. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 8.40
1. Wróciła pewność siebie

Mecz z Japonią był 11. rozegranym przez naszą reprezentację w 2016 roku. Bez straty seta Polska wygrała dopiero po raz drugi. Ale tak pewna jak przeciw Japonii nie była chyba w tym pierwszym przypadku zwycięstwa bez straty seta. Z Belgią w europejskich eliminacjach do Rio jedna z partii skończyła się wynikiem 30:28, poza tym Japonia grała u siebie, a po porażce z Chinami jeszcze bardziej pragnęła sprawić niespodziankę i po to, by zrehabilitować się za wpadkę szczególnie bolesną dla niej wizerunkowo, i dlatego, by nadal mocno liczyć się w walce o awans do Rio. We wrześniu ubiegłego roku Japończycy byli dla nas bardzo trudnym rywalem w Pucharze Świata. Wtedy urwali nam seta, długo prezentowali się lepiej od nas. Tym razem od początku nie mieli szans. Od razu odbili się od polskiej ściany i nie mogli wstać, bo nasi mistrzowie świata wreszcie pokazali, że nie pozwolą na to rywalowi, którego mają na deskach. Techniczno-taktyczne mankamenty widoczne w poprzednich meczach podopiecznych Stephane'a Antigi były chyba dużo mniejszym problemem od blokady mentalnej. Widocznie Michał Kubiak nie mylił się, powtarzając, że trzeba na nowo uwierzyć w swoje możliwości, że trzeba ufać w to, co robią koledzy. Kapitan dostrzegał, że trzeba się przełamać. I chyba to przełamanie przyszło w niesamowitym meczu z Francją. Po zwycięstwach nad nią, wcześniej nad Kanadą i teraz nad Japonią, nasi mistrzowie świata są już prawie pewni udziału w turnieju olimpijskim. W tokijskich eliminacjach po trzech kolejkach prowadzą jako jedyny niepokonany zespół. A najważniejsze, że znów widać w nich tę pewność, która cechuje właśnie niepokonanych.

2. Mur polski większy niż chiński

Chwalić trzeba pewność z jaką graliśmy w tym meczu w każdym elemencie, ale na kilka oddzielnych słów zasługuje nasza gra blokiem. W pierwszym secie 5:0, w drugim 5:1, w sumie 11 punktowych bloków po naszej stronie i tylko dwa bloki po stronie przeciwników. Polska ściana była nie do przebicia, dzięki niej (mnóstwo wybloków) mieliśmy kontry, to tu różnica między nami a gospodarzami była największa, wręcz ogromna. Widać było to zwłaszcza w takich chwilach, w których miejscowi zaczynali mieć nadzieję na przełamanie Polaków (np. w drugim secie prowadzili 10:8, a po chwili zrobiło się 10:16). Wówczas tracili ją błyskawicznie po zderzeniach z Możdżonkiem, Kurkiem i innymi latającymi gigantami z Polski.

3. Możdżonek szerzy kult pracy

Po świetnej zmianie, jaką Możdżonek dał Mateuszowi Bieńkowi w meczu z Francją w "szóstce" na Japonię zobaczyliśmy bardziej doświadczonego z naszych środkowych. Przykład byłego kapitana kadry pokazuje, że dobra praca popłaca. Po tym jak Antiga objął kadrę, Możdżonek stracił funkcję kapitana i miejsce w podstawowym składzie. Tuż przed startem mistrzostw świata przez ekspertów był nawet wskazywany jako zawodnik, który nie zmieści się w 14-osobowym składzie. Turniej, w którym szliśmy po złoto okazał się czasem, w którym "Magneto" przeistoczył się w dżokera. W tej roli występował jeszcze niedawno, ale im bliżej igrzysk, tym mocniej trzeba zastanawiać się czy znów nie zostanie pierwszą opcją na środku. Brawo!

Ilu widzów oglądało w Europie finał Ligi Mistrzów? Wcale nie tak dużo. Dane z największych krajów

Zdjęcie Adidas Koszulka ESS 3S CrewT E18042 Zdjęcie Adidas Koszulka ESS 3S TEE X13197 Zdjęcie Spaio Spodnie Survival w03
Adidas Koszulka ESS 3S Crew... Adidas Koszulka ESS 3S TEE ... Spaio Spodnie Survival w03
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info