0
1
1
2
Bramki: Shields (22:54, 28:29, 58:31), Dowd (52:34) Skład: Murphy, Bowns - Swindlehurst, Lee, Clarke, Davies, Lachowicz, Myers, Farmer, Garside, Dowd, D.Phillips, Weaver, Richardson, Shields, J.Phillips, Tait, Meyers, Hill, Davies, Hewitt, O'Connor
Polska
Bramki: Dronia (35:38), Dziubiński (45:31) Skład: Kosowski, Odrobny - Bagiński, Wajda, Wanacki, Kotlorz, Witecki, Chmielewski, Pociecha, Zapała, Dronia, Strzyżowski, Kowalówka, Laszkiewicz, Malasiński, Pasiut, Dziubiński, Dutka, Dąbkowski, Łopuski, Kolusz, Rompkowski
Hokejowa reprezentacja Polski przegrała z Wielką Brytanią 2:4 na koniec mistrzostw świata Dywizji 1B. Mimo porażki biało-czerwoni wygrali turniej i awansowali na zaplecze światowej elity.
Tu są Twoje bilety na mundial! Weź udział w konkursie i pojedź na Misję Brazylia! »

Polacy długimi momentami grali tak, jakby obficie świętowali zasłużony awans do Dywizji 1A. Przegrywali wznowienia, pozwalali Brytyjczykom rozgrywać krążek przed bramką Kamila Kosowskiego, który zastępował w tym meczu Przemysława Odrobnego. Rywale wykorzystali to w drugiej tercji, choć pierwszego gola zdobyli dość przypadkowo. Krążek odbił się od bandy i spadł przed polską bramką, a Colin Shields ładnym strzałem pokonał zaskoczonego Kosowskiego.

Kilka minut później było już 2:0, a do siatki znów trafił Shields. Dostał precyzyjne podanie od Roberta Lachowicza i uderzył pod poprzeczkę. Po dwóch straconych bramkach Polacy nieco się otrząsnęli, czego efektem był gol Pawła Droni. Obrońca Schwenninger Wild Wings uderzył spod linii niebieskiej niczym Shea Weber. Krążek jeszcze odbił się od słupka i wpadł do bramki. Do końca drugiej tercji przeważali jednak rywale. W tej części gry oddali 19 strzałów przy sześciu próbach Polaków, mieli bardzo dobre okazje, ale nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Znacznie lepiej rozpoczęła się trzecia partia meczu. Po kilku minutach świetnie wyrównującą bramkę zdobył Krystian Dziubiński. Przejął krążek po zbyt krótkim wybiciu. Najpierw trafił w obrońcę, ale poprawka wylądowała w siatce.

Kluczowym momentem była sytuacja z 11. min trzeciej tercji. Wajda leżał na lodowisku, wpadł na niego brytyjski zawodnik, a sędzia zinterpretował to jako faul Polaka. Wlepił mu dwie minut kary, a po chwili na ławce kar wylądował też Paweł Dronia. Mając przewagę dwóch zawodników, Brytyjczycy objęli prowadzenie po strzale Dowda. W końcówce Polacy wycofali bramkarza, a po błędzie Dudki swojego trzeciego gola strzałem do pustej bramki zdobył Shields.

Mimo porażki w ostatnim meczu Polacy plan na turniej w Wilnie wykonali. Po zwycięstwie z Chorwacją zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie Dywizji 1B i awansowali do Dywizji 1A. Zakończyli turniej z czterema zwycięstwami i jedną porażką na koncie.

Wciąż nie wiadomo jednak, kto będzie prowadził biało-czerwonych w przyszłorocznych mistrzostwach. Igor Zacharkin i Wiaczesław Bykow niebawem rozpoczną pracę w SKA Sankt Petersburg, a działacze PZHL będą musieli znaleźć szkoleniowca, przy którym Polacy poczynią kolejne postępy.