PŚ w skokach w Lahti. Stoch na podium, inni Polacy fatalnie

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w piątkowym konkursie Pucharu Świata w Lahti. Zawody wygrał Severin Freund. W konkursie wystąpiło tylko dwóch Polaków.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Można by napisać, że dla Polaków był to fatalny konkurs, ale przecież koszmar wydarzył się jeszcze przed konkursem - w kwalifikacjach. Słabe skoki oddali Piotr Żyła, Jan Ziobro, Klemens Murańka i Maciej Kot. Ta czwórka nie zakwalifikowała się do konkursu.

Oprócz Stocha w konkursie wziął udział jeszcze Dawid Kubacki, który ostatecznie zajął, ex aequo z Andreasem Koflerem, 20. miejsce.

Kamil Stoch po pierwszej serii i skoku na odległość 127 metrów był szósty. Prowadzący z nim w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata od środowego konkursu w Falun Peter Prevc był trzeci.

W drugiej serii Stoch uzyskał 124,5 m i po swoim skoku wylądował na drugiej pozycji. Niespodziewanie, skaczący po nim Diethart, Bardal, Prevc i Schlierenzauer osiągnęli gorsze wyniki! Prevc przegrał z Polakiem o 0,2 pkt. Dzięki temu Stoch odrobił do Prevca dziesięć punktów i po tym konkursie przegrywa z nim w klasyfikacji o jedyne siedem punktów.

Pierwsze zawody indywidualne w Falun wygrał Severin Freund przed Stefanem Kraftem. Drugi konkurs indywidualny w niedzielę o godz. 14, w sobotę o godz. 16.15 zawody drużynowe. Relacja na żywo w Sport.pl.