Sport.pl

Soczi 2014. Williams z medalem letnim i zimowym, ale bez dwóch złotych krążków

Lauryn Williams jest piątym sportowcem, który zdobył medal na obu igrzyskach. Amerykanka wywalczyła srebro w bobslejowych dwójkach. W letnich igrzyskach zdobywała medale w biegach.
:
-
Jedynym sportowcem, który został mistrzem olimpijskim latem i zimą, był Eddie Eagan ze Stanów Zjednoczonych (złoto w boksie i bobslejach). Do ostatniego ślizgu wydawało się, że Williams zostanie pierwszą sportsmenką z dwoma złotymi medalami.

Williams razem z Elaną Mayers przegrały ostatni ślizg z Kanadyjkami Humphries-Moyse aż o 0,21 sekundy, przez co straciły prowadzenie w zawodach i złoty medal. Czas łączny od rywalek miały gorszy o 0,1 sekundy.

Williams złota nie zdobyła, ale i tak znalazła się w wyjątkowym gronie. Jest dopiero piątym sportowcem, który zdobył medal na obu igrzyskach. Letnią specjalnością Lauryn Williams są biegi krótkie. To na dystansie 100 metrów zdobyła srebrny medal w Atenach (2004). Osiem lat później na letnich igrzyskach w Londynie świętowała złoto w sztafecie, choć biegła tylko w eliminacjach. I podobnie jak inna Amerykanka LoLo Jones przerzuciła się na dyscyplinę zimową.

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • "> Media: Robert Kubica znalazł nowy zespół! Zostaje w Formule 1
     
  • Purya Fayazi: Nie mogę zrozumieć zachowania Michała Kubiaka
  • Jest rekord, którego nawet Lewandowski nie pobije. "Daleko mu do jego geniuszu"
  • Hannawald: Stoch wygra Puchar Świata, a Polak będzie czarnym koniem nowego sezonu
  • Jarosław Niezgoda może odejść z Legii Warszawa. Jest zapytanie!