Sport.pl

Soczi 2014. Narciarstwo alpejskie. Vanessa Mae ukończyła slalom gigant na ostatnim miejscu

Słynna brytyjska skrzypaczka Vanessa Mae ukończyła w czwartek na ostatnim miejscu slalom gigant - jedyną konkurencję, w której startuje podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi.
35-letnia gwiazda muzyki pop po pierwszym przejeździe była ostatnia. Zajmowała 74. miejsce ze stratą prawie 27 sekund do liderki Tiny Maze. Po drugim przejeździe również znalazła się na ostatniej pozycji - 67., a jej strata do Maze, która wygrała slalom gigant, wyniosła ponad 50 sekund. Mae cieszyła się na mecie, że zdołała dojechać do mety. Na liście startowej wtorkowej konkurencji było 89 nazwisk, 22 dwie alpejki nie ukończyły swoich przejazdów.

Mae urodziła się w Singapurze, a wychowała w Wielkiej Brytanii, ale podczas igrzysk w Soczi reprezentuje Tajlandię, kraj pochodzenia jej ojca. Słynna skrzypaczka i kompozytorka startuje pod nazwiskiem Vanakorn i jest jedną z dwojga olimpijczyków z Tajlandii. Oprócz niej również w narciarstwie alpejskim startuje 22-letni Kanes Sucharitakul.

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • Jerzy Brzęczek drugim najlepszym trenerem el. Euro 2020! Wyróżnienie dla selekcjonera Jerzy Brzęczek drugim najlepszym trenerem el. Euro 2020! Wyróżnienie dla selekcjonera