Sport.pl

Soczi 2014. Yuzuru Hanyu pobił rekord świata! Najwybitniejszy przejazd łyżwiarza figurowego w historii

To się nazywa forma olimpijska! Japończyk Yuzuru Hanyu zdobył w czwartek aż 101.45 pkt za program skrócony i pobił tym samym swój własny rekord świata. Nigdy wcześniej żadna prezentacja nie została tak wysoko oceniona przez sędziów.
19-latek został pierwszym łyżwiarzem na świecie, który przebił barierę 100 punktów. - Jestem zaskoczony, nie spodziewałem się, że to możliwe - powiedział szczęśliwy Japończyk. Rekordy świata notuje się od 2004 roku, kiedy wprowadzono nowy system punktacji zastępujący stary (gdzie najwyższa notą było 6.0). Szczegółowe zasady punktacji można zobaczyćTUTAJ.

Hanyu idealnie wykonał swoje dwa najmocniejsze punkty programu - poczwórnego toe-loopa i kombinację potrójnego lutza z potrójnym toe-loopem. - Był po prostu perfekcyjny - cieszył się jego trener Brian Orser.

Po programie skróconym brązowy medalista mistrzostw świata z 2012 roku miał blisko cztery punkty przewagi nad trzykrotnym mistrzem globu Patrickiem Chanem z Kanady. Javier Fernandez z Hiszpanii był trzeci z wynikiem 86,98. Japończyk ma duże szanse na wywalczenie historycznego złota olimpijskiego, którego jeszcze nigdy nie zdobył łyżwiarz z Azji.

Jeden z największych faworytów - Jewgienij Pluszczenko - musiał wycofać się z solowego występu na igrzyskach w Soczi. Najbardziej znany łyżwiarz figurowy doznał kontuzji podczas rozgrzewki, upadł podczas wykonywania potrójnego axla i doznał urazu pleców. W ten sposób 31-latek zakończył karierę.

Dziś rozpoczął się program dowolny. Śledź relację Z Czuba i na żywo.

Więcej o:
Skomentuj:
Soczi 2014. Yuzuru Hanyu pobił rekord świata! Najwybitniejszy przejazd łyżwiarza figurowego w historii
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX