Sport.pl

Soczi 2014. Jacobsen wystartuje mimo śmierci brata? Trenowała przed sprintem

Wszystko wskazuje na to, że Astrid Jacobsen, której w piątek zmarł brat, przystąpi do rywalizacji na igrzyskach. Norweska biegaczka trenowała na trasie wtorkowego sprintu.
Od piątku Jacobsen jest pod opieką psychologa, który pomaga biegaczce w tej trudnej chwili. Jej występy w Soczi stały pod znakiem zapytania, wszystko wskazuje jednak, że wystartuje. - Astrid przygotowuje się do zawodów, ale czy weźmie w nich udział, zadecydujemy ostatecznie w poniedziałek. Mamy na to czas do godziny 13 - powiedział norweski trener od sprintu Roar Hielm Seth.

Koleżanki z reprezentacji trzymają kciuki za koleżankę. Ingvild Flugstad Oestberg powiedziała, że rodzinny dramat Jacobsen zbliżył do siebie wszystkie zawodniczki. - Ta tragedia dotknęła nas wszystkie i trzymamy się mocno razem. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie skoncentrować się przed biegami. I że Astrid podejmie właściwą decyzję, taką, z którą będzie się dobrze czuła - powiedziała. Eliminacje sprintu rozpoczną się we wtorek o godzinie 11.

Łzy Norweżek

Jacobsen, mistrzyni świata z 2007 roku, straciła brata w piątek. Przyczyny śmierci nie są znane. W sobotę jej koleżanki wystartowały w biegu łączonym w żałobnych opaskach i - jak przyznały - był to dla nich dramatyczny bieg. Therese Johaug, która zakończyła rywalizację tuż za podium, popłakała się na mecie. Razem z nią w namiocie w przebieralni popłakały się Marit Bjoergen (zdobyła złoto), Heidi Weng (zajęła trzecie miejsce, druga była Charlotte Kalla) i Kristin Stoermer Steira. - Jak mogę myśleć o nartach w takiej chwili? Sten Anders był naszym dobrym kolegą i od otrzymania tej strasznej wiadomości jesteśmy w szoku - powiedziała na konferencji Johaug. I przyznała, że łzy nie były efektem miejsca za podium, tylko dramatu koleżanki z reprezentacji.

Jacobsen podziękowała koleżankom za piękny gest na Twitterze. "Moje cudowne dziewczyny... Jesteście moją siłą na dobre i na złe. Dziękuję za żałobne opaski. Jestem wam dozgonnie wdzięczna" - napisała.

Bobsleiści z Jamajki, narciarz z Zimbabwe, "Rudy Ninja"... Sprawdź kiedy startują!


Więcej o: