Skoki Narciarskie. Wellinger wygrywa w Wiśle, Stoch drugi

Andreas Wellinger wygrał swój pierwszy konkurs w tym sezonie Pucharu Świata. Na skoczni w Wiśle tuż za nim na podium uplasowali się Kamil Stoch i Michael Hayboeck. Stoch pozostał też tym samym liderem Pucharu Świata.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Nad skocznią w Wiśle przez niemal cały konkurs wiał wiatr, jednak tylko momentami uniemożliwiał on przeprowadzanie zawodów. Po pierwszej serii na prowadzeniu był Jan Ziobro, piąty był Kamil Stoch. Oprócz nich w drugiej serii znaleźli się też Krzysztof Biegun (11.), Piotr Żyła (16.), Dawid Kubacki (17.), Maciej Kot (19.) i Klemens Murańka (21.)

Po pierwszej serii odpadli z kolei Aleksander Zniszczoł (40.), Stefan Hula (44.) i Bartłomiej Klusek (46.).

W drugiej serii Lider Pucharu Świata Kamil Stoch poprawił się, skoczył 132 metry, tym samym awansując na drugie miejsce podium. Swój skok z kolej zepsuł Jan Ziobro, którym mocno rzuciło już w początkowej fazie lotu. Ostatecznie skończył on na szóstym miejscu.

Pozostali Polacy ze zmiennym szczęściem spisywali się w drugiej serii. Piotr Żyła, który miał w tym dniu urodziny, ostatecznie zakończył na 12. miejscu. Pozostali Polacy spisywali się nieźle, ostatecznie Klemens Murańka zakończył rywalizację na 18. miejscu, Krzysztof Biegun był 20., Maciej Kot 23., a Dawid Kubacki 28.

Andreas Wellinger, zwycięzca konkursu stanął na najwyższym stopniu podium po raz pierwszy w swojej karierze. 19 -latek jest zwycięzcą zeszłorocznego cyklu Grand Prix i brązowym medalistą zeszłorocznych MŚ juniorów z Liberca. Swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata zdobył 9. grudnia 2012 roku w Krasnej Polanie, gdzie zajął 3. miejsce.

W trwającym obecnie sezonie coraz częściej zaczął znajdować się w czołówce. W inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Klingetnthal zajął drugie miejsce. Wyczyn ten powtórzył w Engelbergu. W całym cyklu uzbierał już 492 punkty. Daje mu to obecnie siódme miejsce w Pucharze Świata.

Kamil Stoch utrzymał żółtą koszulkę lidera, W Wiśle powiększył nawet przewagę dopisując sobie 80 punktów. W tej chwili ma on na koncie ma ich 707, a drugi Gregor Schlierenzauer 648.