PŚ w Novym Meście. Kowalczyk i Szymańczak opadły w eliminacjach sprintu

Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk (Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta)

Justyna Kowalczyk nie awansowała do fazy finałowej sprintu stylem dowolnym w Novym Meście. W kwalifikacjach zajęła 34. miejsce. W ćwierćfinałach zabraknie też Agnieszki Szymańczak, która rywalizację ukończyła na 52. pozycji. W niedzielę sprint drużynowy stylem klasycznym. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 11.30.
W eliminacjach najszybsza była Słowenka Katja Visnar. Jako ostatnia do ćwierćfinałów zakwalifikowała się Finka Riikka Sarasoja-Lilja. Kowalczyk straciła do niej 0,40 s. Od Visnar Polka była wolniejsza o 5,78 s.

Brak awansu Kowalczyk to niespodzianka, ale nie sensacja, bo podopieczna Aleksandra Wierietielnego nie nastawia się na start w tej konkurencji na igrzyskach w Soczi.

W grudniu, w Davos, Kowalczyk z trudem awansowała do ćwierćfinału, zajmując w kwalifikacjach 30. miejsce. W ćwierćfinale odpadła, zajmując ostatecznie 25. pozycję. W ubiegłym sezonie w przedolimpijskiej próbie w Soczi była dopiero 43.

Do Novego Mesta Kowalczyk przyjechała, by przez starty realizować swój plan treningowy. Polce brakuje biegów w zawodach, bo na przełomie grudnia i stycznia nie brała udziału w Tour de Ski. Z cyklu, który wygrała cztery razy, wycofała się w proteście przeciw niekorzystnym dla niej zmianom w programie imprezy.

Faza finałowa sobotniego sprintu rozpocznie się o godz. 16. W niedzielę panie będą rywalizowały w sprincie drużynowym stylem klasycznym. Kowalczyk pobiegnie w parze z Szymańczak.

W Nowym Meście nie startują największe rywalki Kowalczyk - Norweżki Marit Bjoergen i Therese Johaug.

Skomentuj:
PŚ w Novym Meście. Kowalczyk i Szymańczak opadły w eliminacjach sprintu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje