Paraolimpiada 2012. Fiodorow w finale 200 metrów

Alicja Fiodorow z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start awansowała do finału biegu na 200 metrów, rozgrywanego podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.
Radomianka w biegu eliminacyjnym zajęła trzecie miejsce. Sprinterka Startu uzyskała czas 25.92 s. Jak się okazało był to trzeci wynik kwalifikacji. Serię, w której biegła Fidorow wygrała Kubanka Yunidis Castillo. Jej rezultat to 24,81, druga była reprezentantka Republiki Południowej Afryki Anrune Liebenberg (25,79).

Drugi bieg kwalifikacyjny wygrała Rosjanka Nikola Rodomakina (czas 26,21). Trzecia była druga z reprezentantek Polski w tej konkurencji Katarzyna Piekart, która tak jak radomianka zapewniła sobie start w biegu o paraolimpijskie medale.

Finał z udziałem biegaczki Startu Radom w sobotę późnym wieczorem.