Londyn 2012. Bolt i Blake w finale 200 metrów

Jamajscy faworyci do złota Usain Bolt i Yohan Blake spokojnie zapewnili sobie awans do finału 200 metrów. Polak Kamil Kryński w biegu z Boltem zajął szóste miejsce.

KONKURS! Pokaż swoją radość zwycięstwa i wygraj 7 tys. złotych!

Bolt swój bieg wygrał z łatwością. Znów miał jeden z najgorszych czasów reakcji, ale już w połowie wirażu był na prowadzeniu. Biegł na czele i tylko rozglądał się na boki czy aby na pewno nikt mu nie zagraża. Na metę wpadł z czasem 20,18 sekundy, drugi był Anaso Jobodwana z RPA. W biegu z Boltem rywalizował także Polak Kamil Kryński. Z czasem 20,83 sekundy zajął szóste miejsce.

Blake swój bieg półfinałowy rozpoczął piorunująco, szybko odskoczył rywalom i kontrolował rywalizację. 15 metrów przed metą zdecydowanie zwolnił, ale dobiegł pierwszy z bardzo dobrym czasem 20,01. 0,01 sekundy za nim był Amerykanin Wallace Spearmon, a trzeci Christophe Lemaitre do zwycięzcy stracił 0,02 sekundy. Francuz musiał czekać na wyniki pozostałych biegów. Bieg, w którym rywalizował był najszybszy, problemów z awansem nie miał.

Z trzeciego biegu do finału 200 metrów awansowali Holender Churandy Martin oraz Warren Weir.