Londyn 2012. Kajakarstwo. Wiecznie czwarta polska żeńska czwórka, zabrakło więcej niż wcześniej

Sydney 2000. Polska żeńska osada K4 przypływa na czwartym miejscu na igrzyskach olimpijskich

Sydney 2000. Polska żeńska osada K4 przypływa na czwartym miejscu na igrzyskach olimpijskich (internet)

Polskie kajakarski w osadzie K4 500 m zajęły miejsce tuż za podium na czwartych kolejnych igrzyskach olimpijskich. Gorycz czwartej pozycji trzeci raz musi przełknąć Aneta Konieczna (Pastuszka). Polkom w Londynie do medalu zabrakło 0,207 sekundy, wcześniej ta strata była jeszcze mniejsza.
Polska osada K4 w składzie Aneta Konieczna, Marta Walczykiewicz, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w Londynie przypłynęła do mety z czasem 1:34,607, czyli o 0,207 sekundy wolniej niż trzecie Białorusinki.

Cztery lata temu w czteroosobowej łódce obok Koniecznej i Mikołajczyk były Edyta Dzieniszewska i Dorota Kuczkowska. W Pekinie Polki (czas 1:34,752) przegrały z Australijkami różnicą praktycznie niezauważalną dla ludzkiego oka: 0,048 sekundy.

Gorzki smak czwartego miejsca musiały też przełknąć Karolina Sadalska, Joanna Skowroń, Małgorzata Czajczyńska i Aneta Białkowska. W 2004 roku w Atenach dotarły na metę o 0,184 sekundy wolniej od trzecich Ukrainek. Polki miały czas 1:36,376 minuty.

Niekorzystna passa dla polskich kajakowych czwórek zaczęła się w 2000 roku w Sydney. Wtedy Beata Sokołowska-Kulesza, Aneta Pastuszka (obecnie Konieczna), Aneta Michalak, Joanna Skowroń straciły do medalowej pozycji 0,066 sekundy (czas 1:37,076). Medal w Australii wydarły im Rumunki, które w przeciwieństwu do Polek płynęły na... kajaku polskiego producenta.

Zobacz także
  • Marta Walczykiewicz na pomoście w Eton Marek Łbik o Marcie Walczykiewicz: Mała istotka twarda jak facet
  • Polska osada K-4 Marta Walczykiewicz, Aneta Konieczna, Karolina Naja i Beata Mikolajczyk podczas igrzysk w Londynie Londyn 2012. Marta Walczykiewicz jak Adrian Zieliński? Tak chcieli Amerykanie
  • Karolina Naja i Beata Mikołajczyk, brązowe medalistki Igrzysk w Londynie Londyn 2012. Kajakarstwo. Mikołajczyk i Naja z brązowymi medalami. "Dziewczyny trochę zaszalały"
Skomentuj:
Londyn 2012. Kajakarstwo. Wiecznie czwarta polska żeńska czwórka, zabrakło więcej niż wcześniej
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje