Londyn 2012. Kajakarstwo: Konieczna, Walczykiewicz, Naja i Mikołajczyk czwarte w finale

Polska osada w składzie: Aneta Konieczna, Marta Walczykiewicz, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zajęły czwarte miejsce finale K4 500 m. Wygrały Węgierki.
:
-
KONKURS! Pokaż swoją radość zwycięstwa i wygraj 7 tys. złotych!

W finale Polki zmierzyły się z osadami z Wielkiej Brytanii, Białorusi, Portugalii, Niemiec, Węgier, Rosji i Francji. Węgierki przez cały wyścig prowadziły, o drugie miejsce walczyły Białorusinki z Niemkami. Ostatecznie nasi zachodni sąsiedzi mogą się cieszyć z srebra. Białoruska osada zajęła trzecie miejsce. Polki próbowały finiszować od połowy dystansu, ale nie były w stanie dogonić rywalek. Do brązowego medalu zabrakło 0,207 sekundy.

Polska żeńska czwórka na 500 metrów zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w Poznaniu w 2010 roku, ale od tamtego czasu skład osady zmienił się w połowie. Pozostały w niej Aneta Konieczna (wtedy Posnania, teraz Warta Poznań) i Karolina Naja (AZS AWF Gorzów), a Sandrę Pawełczak i Magdalenę Krukowską zastąpiły Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz) i Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz). W tym składzie Polki awansowały do finału igrzysk olimpijskich w Londynie z najlepszym wynikiem w historii 1:30.338. W finale popłynęły o około 1,3 sekundy wolniej. Gdyby powtórzyły wynik z poprzedniego wyścigu, cieszyłyby się ze zwycięstwa.