Sport.pl

Londyn 2012. Bolt chce grać dla Manchesteru United

- Jeśli sir Alex Ferguson będzie chciał mnie sprawdzić, nie zawaham się ani chwili - powiedział w rozmowie z ?Daily Mail? Usain Bolt. Najszybszy człowiek świata stwierdził, że posiada wystarczające umiejętności piłkarskie, by grać w Manchesterze United
Jamajczyk obronił tytuł mistrza olimpijskiego wygrywając w niedzielę w Londynie finał biegu na 100 metrów z czasem 9,63 s. Jako rekordzista świata na 100 i 200 metrów wie, że w lekkoatletyce osiągnął już praktycznie wszystko, dlatego chciałby spróbować czegoś innego.

- Ludzie myślą, że żartuję wyrażając chęć gry dla Manchesteru United. Ale jeśli menedżer Alex Ferguson chciałby mnie sprawdzić, nie zawahałbym się ani chwili - stwierdził Bolt.

Słynny sprinter uczestniczył już kiedyś w zajęciach "Czerwonych Diabłów". Kilka lat temu przeprowadził trening biegowy z Cristiano Ronaldo.

- Nie chciałbym podjąć tego wyzwania, gdybym wiedział, że nie umiem wystarczająco dobrze grać w piłkę. A ja naprawdę umiem kopać futbolówkę i wiem, że mógłbym zrobić różnicę. Byłbym najszybszym piłkarzem na świecie, ale i grałbym całkiem nieźle - dodał Jamajczyk.Więcej o: