Londyn 2012. Lekkoatletyka. Ostatnie miejsce Pistoriusa

pcs
05.08.2012 21:57
A A A
<b>Przełom w Londynie</b>
Na występ na igrzyskach olimpijskich musiał czekać kolejne cztery lata. W 2012 roku w Londynie jako pierwszy paraolimpijczyk po amputacji obu nóg wziął udział w zmaganiach, startując w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4x400 metrów. Medali nie zdobył, ale samo uczestnictwo było przełomem. Kolejne medale - dwa złote i jeden srebrny - przywiózł ze startu w paraolimpiadzie. Występem w Londynie otworzył drogę innym paraolimpijczykom, zdobył ogromne uznanie i kolejne kontrakty reklamowe. Stał się gwiazdą.

Przełom w Londynie Na występ na igrzyskach olimpijskich musiał czekać kolejne cztery lata. W 2012 roku w Londynie jako pierwszy paraolimpijczyk po amputacji obu nóg wziął udział w zmaganiach, startując w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4x400 metrów. Medali nie zdobył... (Fot. LUCY NICHOLSON REUTERS)

Oscar Pistorius zajął ostatnie, ósme miejsce w półfinale biegu na 400 metrów. Najszybszy był Kirani James.
Przed rozpoczęciem biegu Pistorius został gorąco przyjęty przez brytyjską publiczność. Reprezentant Republiki Południowej Afryki, który biega na protezach, nie zdołał jednak uzyskać dobrego wyniku. Zajął ostatnie miejsce z czasem 46,54 sekundy i nie zakwalifikował się do finału.

Najszybszy był Kirani James, który osiągnął czas 44,59 sek. Po zakończeniu biegu reprezentant Grenady wymienił się z Pistoriusem numerem startowym.

Z tego biegu awans do finału biegu na 400 metrów poza Jamesem wywalczyli Chris Brown i Jonathan Borlee.