Londyn 2012. Koniec żeglarskiej przygody Piotra Kuli

05.08.2012 14:00
Piotr Kula

Piotr Kula (Fot.: Piotr-Kula.pl)

Zawodnik BGŻ Biskupiec zajął 16. miejsce podczas olimpijskich zmagań klasy Finn w Weymouth i tym samym nie zakwalifikował się do wyścigu o medale. Liderem po pięciu dniach regat jest Duńczyk Jonas Hogh-Christensen.
Zarówno sam Piotr Kula, jak i sztab szkoleniowy liczyli na lepszy rezultat żeglarza w jego debiucie na igrzyskach. Sportowiec z Biskupca niemal za każdym razem zaliczał udane starty, jednak miejsca wywalczonego na początku wyścigu nie potrafił dowieźć do końca.

Już pierwszy dzień regat pozostawił duży niedosyt. Po doskonałym starcie Polak minął boję nr 1 na szóstym miejscu. Niestety, z upływem czasu tracił swoją pozycję i po kolizji z reprezentantem Ukrainy nie ukończył debiutanckiego wyścigu. W kolejnym starcie pierwszego dnia zmagań zajął 16. miejsce, które, jak się później okazało, przypadło mu także na koniec olimpijskich regat.

Pomimo niedosytu należy jednak podkreślić, że potencjał Piotra Kuli pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Przebłyski, które zawodnik z Warmii i Mazur miał w czasie startów na akwenie w Weymouth, pokazują, że polskie żeglarstwo może jeszcze mieć z niego pociechę. - Choć jest jakiś niedosyt z takiego obrotu sprawy, to jednak cieszy fakt, że Piotr się nie poddał - uważa jego ojciec Jarosław Kula. - W każdym wyścigu stara się agresywnie, na granicy błędu walczyć o jak najlepszą lokatę i udowodnić, że znalazł się na tych igrzyskach nie przypadkiem. Wiemy już także, nad czym musimy mocniej pracować.

Klasyfikacja po 10 wyścigach w klasie Finn:

1.Jonas Hogh-Christensen (Dania) 26 pkt

2. Ben Ainslie (Wielka Brytania) 28

3. Pieter-Jan Postma (Holandia) 42

...

16. Piotr Kula 148

Skomentuj:
Londyn 2012. Koniec żeglarskiej przygody Piotra Kuli
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje