Londyn 2012. Siatkówka. Argentyńczycy pokonali Bułgarów. Polska na pierwszym miejscu

Argentyna pokonała w meczu grupy A siatkówki Bułgarię 3:1 (25:18, 21:25, 25:19, 25:20). Oznacza to, że jeśli Polska w ostatnim meczu pokona Australię 3:0 lub 3:1 (przy stracie co najmniej jednego seta Bułgarów z Włochami) zajmie pierwsze miejsce w grupie.

Bułgarzy mieli słabszy dzień. Wygrali tylko drugiego seta. W pozostałych przegrywali do 18, 19 i 20.

Polska ma tyle samo punktów co Bułgaria i taki sam bilans setów. Jest jednak dużo lepsza w małych punktach, a to te, a nie bezpośredni pojedynek (przegrany przez Polaków z Bułgarami 1:3) liczy się w tabeli.

Jeśli Polacy pierwszego miejsca nie zajmą, ćwierćfinałowego rywala poznają w losowaniu - by uniknąć kalkulacji i ewentualnego odpuszczania meczów w celu wybrania sobie wygodniejszego przeciwnika, organizatorzy do zespołów z drugiego i trzeciego miejsca w grupie A dolosują zespoły z tych pozycji w grupie B. To oznacza, że w ćwierćfinale mogą spotkać się drużyny z drugich miejsc. Przy zajęciu miejsca pierwszego, nasi zawodnicy trafią na czwartą drużynę grupy B, którą prawdopodobnie będą Niemcy. Mniejsze szanse ma na to Serbia, która dwa ostatnie mecze gra z Brazylią i Rosją.