Sport.pl

Londyn 2012. Neymar cieszył się w stylu Bolta

Brazylia pokonała w niedzielę Białoruś i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału zmagań piłkarskich na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Jedną z bramek zdobył Neymar, który ciesząc się z gola uhonorował swojego idola, Usaina Bolta.
3 : 1
Informacje
Turniej mężczyzn - Grupa C
Niedziela 29.07.2012 godzina 16:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Brazylia
3
Białoruś
1
Składy i szczegóły
Brazylia
Bramki: Pato 15., Neymar 65., Oscar 93.
Białoruś
Bramki: Bressan 8.
Brazylijczycy, którzy po odpadnięciu Hiszpanii są zdecydowanym faworytem turnieju, długo nie potrafili wyjść na prowadzenie. Po golach Bressnana i Pato przez prawie godzinę utrzymywał się remis 1:1.

Dopiero w 65. minucie impas przełamał Neymar. Gwiazdor Santosu popisał się doskonałym wykonaniem rzutu wolnego, a chwilę później wraz z Marcelo zaczął cieszyć się w stylu Usaina Bolta - przyklęknął i skierował ramiona ku niebu.- To było dla Bolta, zrobiliśmy jego "cieszynkę" - mówił Neymar, który jeszcze przed turniejem zapowiadał, że będzie chciał spotkać się ze swoim idolem, by zdobyć autograf i zrobić wspólne zdjęcie. - Jeszcze się nie spotkaliśmy, ale mam nadzieję, że się uda - dodał.

Po zwycięstwie z Białorusią Canarinhos mają sześć punktów (w pierwszym meczu pokonali Egipt 3:2) i nie muszą martwić się o wyjście z grupy. W ćwierćfinale mogą spotkać się z Japonią, Hondurasem lub Marokiem. W ostatnim meczu fazy grupowej zmierzą się z Nową Zelandię (środa, 15:30).

Więcej o: