Jans-Ignacik, Rosolska (Polska)
1
Kirilenko, Petrova (Rosja)
2
Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska już w pierwszej rundzie pożegnały się z igrzyskami olimpijskimi w Londynie. Polki przegrały z rosyjską parą Maria Kirilenko/Nadia Pietrova 7:6 (5), 3:6, 2:6.
Polki miały pecha w losowaniu. W pierwszej rundzie trafiły na rozstawioną z numerem trzecim parę Kirilenko/Pietrova z Rosji.

Pierwszy set trwał aż 59 minut. Nasze tenisistki przegrywały już 1:5 i wydawało się, że nie będą już w stanie odrobić strat. Od tego momentu Jans-Ignacik i Rosolska przejęły całkowicie inicjatywę i doprowadziły do remisu 5:5. O zwycięstwie zadecydował tie-break. Znowu Polki musiały gonić i to one za chwilę mogły się cieszyć. Kirilenko i Petrova obroniły jeszcze pierwszą piłkę setową, ale przy drugiej były już bezradne.

W drugiej partii scenariusz ułożył się identycznie jak na początku spotkania. Polki zdołały otrząsnąć się po przegraniu trzech gemów z rzędu. Zbliżyły się do rywalek na 2:3, ale to było za mało. Rosjanki przełamały serwis i wygrały seta 3:6.

Polki już się nie podniosły i w decydującej partii ugrały tylko dwa gemy. W całym spotkaniu popełniły 32 niewymuszone błędy, przy 20 rywalek.

- Korty trawiaste? To najlepsza nawierzchnia, żeby zdobyć medal - mówiła przed wylotem do Londynu Rosolska, która w parze z Jans-Ignacik wygrały w karierze jeden turniej WTA.

Jans-Ignacik i Rosolska po raz drugi pożegnały z igrzyskami olimpijskimi w pierwszej rundzie. Cztery lata temu przegrały z amerykańską parą Liezel Hubert/Lindsay Davenport 2:6, 1:6.