Londyn 2012: Kamila Augustyn przegrała z Rosjanką

Badmintonistka Litpolu Suwałki - Kamila Augustyn w swoim pierwszym występie na igrzyskach olimpijskich przegrała 0:2. z Rosjanką Anastasią Prokopenko.

Zarówno dla Polki jak i Rosjanki był to pierwszy pojedynek w grupie G. W sumie występują w niej trzy zawodniczki, a do 1/8 finału awansuje tylko najlepsza.

W inauguracyjnym secie Prokopenko serwowała zdecydowanie lepiej od Augustyn i to dało jej zwycięstwo do 16. W drugiej partii Polka prowadziła z kolei na początku prowadziła kilkoma punktami, ale nie potrafiła przewagi utrzymać. W połowie seta Prokopenko zdecydowanie polepszyła swoją grę i zwyciężyła ostatecznie do 17.

Kolejną rywalką Kamili Augustyn będzie Dunka Tine Baun. Mecz rozpocznie się 30 lipca o godz. 13:30.

Kamila Augustyn - Anastasia Prokopenko 0:2 (16:21; 17:21)