Sport.pl

Liga Światowa. Tłum na lotnisku przywitał na złotych siatkarzy

3 : 0
Informacje
Finał Ligi Światowej 2012 - Finał
Niedziela 08.07.2012 godzina 19:45
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
25
26
25
3
USA
17
24
20
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Żygadło 2, Winiarski 9, Możdżonek 2, Bartman 16, Kurek 15, Nowakowski 8, Ignaczak (libero) oraz Kosok 5, Ruciak 2
USA
Skład: Suxho, Anderson 8, Lee 4, Stanley 15, Rooney 2, Holmes 7, Lambourne (libero) oraz Priddy 5, McKienzie, Lotman, Thornton
Kilkaset osób czekało na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina polskich siatkarzy, którzy wrócili z Sofii, gdzie wywalczyli złote medale Ligi Światowej.
Siatkarze do kibiców wyszli o godz. 16.10, pół godziny po przylocie. Fani odśpiewali hymn, następnie głośno śpiewali "Polska Biało-czerwoni" i niemal bez przerwy oklaskiwali zawodników. A na koniec zaśpiewali "Sto lat". Następnie prowadzący przywitanie siatkarzy Krzysztof Wanio odczytał list od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który pogratulował zawodnikom i trenerom oraz życzył sukcesów na igrzyskach w Londynie.

- Bardzo dziękujemy za gorące przywitanie - mówił Marcin Możdżonek, ale kibice nie dawali mu dojść do głosu. - Cudowna rzecz mieć takich kibiców jak wy, ale musimy was przeprosić, bo bardzo się spieszymy - dodał kapitan reprezentacji.

Samolot z siatkarzami wylądował o godz. 15.40. Po ekspresowej odprawie i krótki, bo ledwie 16-minotowym spotkaniu z kibicami, siatkarze pojechali do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie o godz. 17 mieli zaplanowane spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem. Pod lotniskiem czekał na nich specjalny autokar i policyjna eskorta.

- Pijcie za nasze zdrowie. My już nie możemy, bo zaraz zaczynamy treningi przed igrzyskami w Londynie. Oglądajcie nas - powiedział Bartosz Kurek, wybrany MVP Final Six Ligi Światowej.

- Jestem bardzo dumny z tej drużyny i z tego co zdobyła. To wspaniały moment, ale to nie koniec. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy, bo gramy jeszcze na igrzyskach - powiedział Andrea Anastasi.

- Na lotnisku jest już kilkaset osób. Kibice śpiewają "Polska Biało-czerwoni". Tłum gęstnieje z minuty na minutę - pisał 15 minut przed przylotem dziennikarz Sport.pl Łukasz Cegliński, który był na warszawskim lotnisku.

Historyczny sukces

Polacy pokonali Amerykanów 3:0 w swoim pierwszym występie w finale Ligi Światowej w historii.

Fenomenalnie grający przez cały turniej Polacy zgarnęli też najwięcej wyróżnień indywidualnych. Najlepszym atakującym został Zbigniew Bartman, najlepszym blokującym Marcin Możdżonek, najlepszym libero Krzysztof Ignaczak, a zawodnikiem turnieju Bartosz Kurek.Więcej o: