Skandia Sail for Gold: Przybytek / Kołodziński na 14 miejscu w "generalce"

Po pierwszym dniu regat Scandia Sail for Gold Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli 14 miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie 49er. Zawody, które odbywają się na akwenie olimpijskim w Weymouth, są już ostatnim sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi. - Ważny jest dobry początek, środek i koniec regat - podkreśla Krzysztof Kuczyński.

Rok temu załoga Przybytek/Kołodziński zajęła 10 miejsce w srebrnej grupie regat Scandia Sail for Gold. W tym roku na pewno postawili sobie poprzeczkę znacznie wyżej. Zdobyli już 9 miejsce na Majorce, 9 miejsce w Hyeres oraz 14 na mistrzostwach świata w Zadarze.

Start w regatach w Weymouth jest oczywiście bardzo ważny. Jest to przyszły akwen olimpijski, na którym Łukasz z Pawłem wystartują za niecałe dwa miesiące w Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012. Tym bardziej cieszy dzisiejszy dzień i miejsca 6, 8, 10 w swojej grupie, które dają generalnie 14 miejsce.

Na akwenie dominują średnie i silne wiatry. Trzeba brać pod uwagę prądy wodne oraz "dziury" wiatru, jak w dniu dzisiejszym. Tak naprawdę wszystko to, co żeglarz powinien wykorzystywać i co daje żeglarstwu niepowtarzalny charakter. Ważny jest dobry początek, środek i koniec regat.