ME klasy Star: Polacy wciąż najlepsi w "generalce"

Choć Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajęli 7. miejsce w wyścigu z czwartego dnia Mistrzostw Europy klasy Star, Polacy wciąż plasują się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej.

Z zaplanowanych na środę 18 kwietnia dwóch wyścigów regat, rozegrano tylko jeden, który wygrali Włosi Diego Negri i Enrico Voltolini. W klasyfikacji generalnej, za Polakami, na drugim miejscu wciąż są Szwedzi Fredrik Loof i Max Salminen. Trzecią lokatę zajmują Sigurd Eivind Melleby i Morland Petter Pedersen z Norwegii.

Przed nami ostatnie wyścigi mistrzostw w czwartek 19 kwietnia we włoskim San Remo.

Relacja Mateusza Kusznierewicza:

Dzisiaj odbył się tylko jeden z zaplanowanych dwóch wyścigów. Od rana było bardzo mało wiatru. Organizatorzy za wszelką cenę chcieli nadgonić program przez co żeglowaliśmy w bardzo trudnych warunkach. Męczarnia. Początek mieliśmy znakomity. Później żeglowaliśmy bez ryzyka, bezpiecznie, ale zabrakło trochę szczęścia w końcówce.

Na metę wpłynęliśmy na 7. pozycji. Podsumuje to jako dobry wyścig. Jesteśmy nadal na prowadzeniu. 2 pkt za nami Szwedzi, 4 pkt Norwegowie i 7 pkt broniący tytułu sprzed roku Włosi, którzy wygrali dzisiejszy wyścig. Popołudniu zerwał się bardzo silny zachodni wiatr (od Francji) i nie było szansy rozegrać drugiego wyścigu. Jutro ostatni dzień Mistrzostw. Dwa wyścigi (o ile pogoda pozwoli). Trzymajcie kciuki :)