Sport.pl

NAJWAŻNIEJSZE WYSTĘPY POLAKÓW RIO 2016

    ŁADOWANIE INFORMACJI

    >
    <

    WIDEO

    Klasyfikacja medalowa Paraolimpiady Rio 2016
    razem
    ChinyChiny1078151239
    Wlk. BrytaniaWlk. Brytania643944147
    UkrainaUkraina413739117
    USAUSA404431115
    AustraliaAustralia22302981
    NiemcyNiemcy18251457
    HolandiaHolandia17192662
    BrazyliaBrazylia14292972
    WłochyWłochy10141539
    10 PolskaPolska9181239
    11 HiszpaniaHiszpania914831
    12 FrancjaFrancja951428
    13 Nowa ZelandiaNowa Zelandia95721
    14 KanadaKanada8101129
    15 IranIran89724
    16 UzbekistanUzbekistan861731
    17 NigeriaNigeria82212
    18 KubaKuba81615
    19 BiałoruśBiałoruś80210
    20 Korea PołudniowaKorea Południowa7111735
    21 TunezjaTunezja76619
    22 Republika Południowej AfrykiRepublika Południowej Afryki76417
    23 TajlandiaTajlandia66618
    24 GrecjaGrecja54413
    25 BelgiaBelgia53311
    25 SłowacjaSłowacja53311
    27 AlgieriaAlgieria45716
    28 IrlandiaIrlandia44311
    29 MeksykMeksyk42915
    30 EgiptEgipt35412
    31 SerbiaSerbia3249
    32 NorwegiaNorwegia3238
    33 MarokoMaroko3227
    34 TurcjaTurcja3159
    35 KeniaKenia3126
    36 MalezjaMalezja3014
    37 KolumbiaKolumbia251017
    38 Zjednoczone Emiraty ArabskieZjednoczone Emiraty Arabskie2417
    39 IrakIrak2305
    40 HongkongHongkong2226
    41 ChorwacjaChorwacja2215
    41 SzwajcariaSzwajcaria2215
    43 IndieIndie2114
    44 LitwaLitwa2103
    45 ŁotwaŁotwa2024
    46 SingapurSingapur2013
    47 WęgryWęgry18918
    48 AzerbejdżanAzerbejdżan18211
    49 SzwecjaSzwecja14510
    50 AustriaAustria1449
    51 CzechyCzechy1247
    51 DaniaDania1247
    53 NamibiaNamibia1225
    54 ArgentynaArgentyna1135
    55 WietnamWietnam1124
    56 FinlandiaFinlandia1113
    56 Trynidad i TobagoTrynidad i Tobago1113
    58 KazachstanKazachstan1102
    58 SłoweniaSłowenia1102
    60 BahrajnBahrajn1001
    60 BułgariaBułgaria1001
    60 GruzjaGruzja1001
    60 KuwejtKuwejt1001
    64 JaponiaJaponia0101424
    65 WenezuelaWenezuela0336
    66 JordaniaJordania0213
    67 KatarKatar0202
    68 Chińskie TajpejChińskie Tajpej0112
    69 Bośnia i HercegowinaBośnia i Hercegowina0101
    69 EtiopiaEtiopia0101
    69 UgandaUganda0101
    69 Wybrzeże Kości SłoniowejWybrzeże Kości Słoniowej0101
    73 PortugaliaPortugalia0044
    74 IzraelIzrael0033
    75 MongoliaMongolia0022
    76 Arabia SaudyjskaArabia Saudyjska0011
    76 FilipinyFilipiny0011
    76 IndonezjaIndonezja0011
    76 MozambikMozambik0011
    76 PakistanPakistan0011
    76 Republika Zielonego PrzylądkaRepublika Zielonego Przylądka0011
    76 RumuniaRumunia0011
    76 Sri LankaSri Lanka0011

    PYTANIE 1 Piotr Wyszomirski###4###W trzeciej minucie przerwał kontrę Niemców wyjściem w stylu bramkarza ich piłkarskiej reprezentacji, Manuela Neuera. Niestety, później już nie błyszczał. Nie grał źle, był dużo lepszy niż w fazie grupowej, ale też sporo brakowało mu do poziomu z ćwierćfinału i półfinału. Obronił 16 z 46 rzutów, to 35 proc. skuteczności.

    Liczba oddanych głosów
    1
    4%
    2
    2
    0%
    0
    3
    8%
    4
    4
    37%
    18
    5
    29%
    14
    6
    22%
    11
    49

    PYTANIE 2 Karol Bielecki###3###Gorszy mecz lidera. Trzy bramki i trzy rzuty zmarnowane, trzy asysty, ale aż cztery straty.

    Liczba oddanych głosów
    1
    7%
    3
    2
    26%
    12
    3
    41%
    19
    4
    17%
    8
    5
    2%
    1
    6
    7%
    3
    46

    PYTANIE 3 Mariusz Jurkiewicz###3###Trzy trafienia na cztery rzuty, jedna asysta, jedna strata. Statystyki może i niezłe, ale nie bardzo radził sobie z gubieniem niemieckiej obrony.

    Liczba oddanych głosów
    1
    4%
    2
    2
    23%
    11
    3
    42%
    20
    4
    23%
    11
    5
    2%
    1
    6
    6%
    3
    48

    PYTANIE 4 Przemysław Krajewski###3###Zaczął źle, już po pięciu minutach miał trzy akcje, ale udaną, zakończoną bramką, tylko jedną. Z czasem lepszy, w sumie pięć bramek, trzy rzuty zmarnowane. Ale minus za brak asyst (grał tylko indywidualnie) i trzy straty.

    Liczba oddanych głosów
    1
    4%
    2
    2
    24%
    11
    3
    41%
    19
    4
    20%
    9
    5
    0%
    0
    6
    11%
    5
    46

    PYTANIE 5 Krzysztof Lijewski###3###W ataku 5/10, trzy asysty i cztery straty, w obronie też w kratkę. Potrafił błysnąć np. wrzutką do lecącego ze skrzydła Jachlewskiego, i zirytować nieprzygotowaną akcją zakończoną stratą czy rzutem bez szans na powodzenie.

    Liczba oddanych głosów
    1
    8%
    4
    2
    20%
    10
    3
    38%
    20
    4
    22%
    11
    5
    6%
    3
    6
    6%
    3
    51

    PYTANIE 6 Michał Daszek###3###Trzy bramki, trzy razy zatrzymany. Słabo z pozycji, ze skrzydła jedno trafienie i trzy błędy. Dobry tylko w kontrze (obie bezbłędne).

    Liczba oddanych głosów
    1
    6%
    3
    2
    28%
    13
    3
    32%
    15
    4
    21%
    10
    5
    2%
    1
    6
    11%
    5
    47

    PYTANIE 7 Mateusz Jachlewski###3###W ataku 2/3, zmarnowana kontra na początku, przy stanie 2:2. Dwie straty. W obronie słabiej niż w poprzednich meczach.

    Liczba oddanych głosów
    1
    6%
    3
    2
    27%
    13
    3
    55%
    27
    4
    6%
    3
    5
    2%
    1
    6
    4%
    2
    49

    PYTANIE 8 Adam Wiśniewski###3###W ataku 1/1, ale widać, że boi się rzucać, nawet mając niezłą pozycję woli oddać piłkę. W obronie potrafił złapać Weinholda na faul w ataku, ale to za mało, by uznać, że było dobrze.

    Liczba oddanych głosów
    1
    13%
    6
    2
    43%
    19
    3
    36%
    16
    4
    4%
    2
    5
    0%
    0
    6
    4%
    2
    45

    PYTANIE 9 Kamil Syprzak###2###Tylko jedna bramka, jedna okazja zmarnowana. W obronie też bezbarwny.

    Liczba oddanych głosów
    1
    17%
    8
    2
    52%
    24
    3
    20%
    9
    4
    2%
    1
    5
    0%
    0
    6
    9%
    4
    46

    PYTANIE 10 Bartosz Jurecki###4###Swoje zrobił. Miał dwa rzuty i zdobył dwie bramki. Zaliczył asystę, wywalczył karnego.

    Liczba oddanych głosów
    1
    11%
    5
    2
    11%
    5
    3
    23%
    11
    4
    43%
    20
    5
    6%
    3
    6
    6%
    3
    47

    PYTANIE 11 Mateusz Kus###2###W obronie słabo, a kiedy znalazł się w ataku, w kontrze, to zepsuł ją, bo choć trafił do bramki, to wcześniej przekroczył linię szóstego metra.

    Liczba oddanych głosów
    1
    35%
    16
    2
    30%
    14
    3
    19%
    9
    4
    4%
    2
    5
    6%
    3
    6
    6%
    3
    47

    RIO 2016

    • Piłka ręczna w Rio, grupa A

      lp. Drużyna M Pkt. Br. Zw. R Por.
      1 Chorwacja 5 8 147-134 4 0 1
      2 Francja 5 8 152-126 4 0 1
      3 Dania 5 6 136-127 3 0 2
      4 Katar 5 5 122-127 2 1 2
      5 Argentyna 5 2 110-126 1 0 4
      6 Tunezja 5 1 118-145 0 1 4

      • Awans do 1/4 finału
    • Piłka ręczna w Rio, grupa B

      lp. Drużyna M Pkt. Br. Zw. R Por.
      1 Niemcy 5 8 153-141 4 0 1
      2 Słowenia 5 8 137-126 4 0 1
      3 Brazylia 5 5 141-150 2 1 2
      4 Polska 5 4 139-140 2 0 3
      5 Egipt 5 3 129-143 1 1 3
      6 Szwecja 5 2 132-131 1 0 4

      • Awans do 1/4 finału
    • Siatkówka, Rio 2016, Grupa A

      lp. Drużyna Mecze Pkt. Sety Zw. Por.
      1 Włochy 5 12 13-5 4 1
      2 Kanada 5 9 10-7 3 2
      3 USA 5 9 10-8 3 2
      4 Brazylia 5 9 11-9 3 2
      5 Francja 5 6 8-9 2 3
      6 Meksyk 5 0 1-15 0 5

      • Awans do ćwierćfinałów
    • Siatkówka, Rio 2016, Grupa B

      lp. Drużyna Mecze Pkt. Sety Zw. Por.
      1 Argentyna 5 12 12-4 4 1
      2 Polska 5 12 14-5 4 1
      3 Rosja 5 11 13-6 4 1
      4 Iran 5 7 8-9 2 3
      5 Egipt 5 3 3-12 1 4
      6 Kuba 5 0 1-15 0 5

      • Awans do ćwierćfinałów
    • Piłka ręczna w Rio, grupa A

      lp. Drużyna M Pkt. Br. Zw. R Por.
      1 Chorwacja 5 8 147-134 4 0 1
      2 Francja 5 8 152-126 4 0 1
      3 Dania 5 6 136-127 3 0 2
      4 Katar 5 5 122-127 2 1 2
      5 Argentyna 5 2 110-126 1 0 4
      6 Tunezja 5 1 118-145 0 1 4

      • Awans do 1/4 finału
    • Piłka ręczna w Rio, grupa B

      lp. Drużyna M Pkt. Br. Zw. R Por.
      1 Niemcy 5 8 153-141 4 0 1
      2 Słowenia 5 8 137-126 4 0 1
      3 Brazylia 5 5 141-150 2 1 2
      4 Polska 5 4 139-140 2 0 3
      5 Egipt 5 3 129-143 1 1 3
      6 Szwecja 5 2 132-131 1 0 4

      • Awans do 1/4 finału