Sport.pl

Policja schwytała napastnika, który pobił hokeistę GKS-u Katowice. To 15-latek!

Jak informuje "Dziennik Zachodni", jednym ze sprawcą ataku na hokeistę GKS-u Katowice był 15-latek. Drugi napastnik wciąż jest poszukiwany.

Mariusz Czerkawski w "Wilkowicz Sam na Sam": Ludzie koło pięćdziesiątki czasem chcą poszaleć. Ja już nie muszę, ja to wszystko miałem

W piątek przed meczem GKS-u Katowice z JHK GKS Jastrzębie doszło do skandalicznej sytuacji. Jaakko Turtiainen, hokeista GKS-u Katowice, został zaatakowany podczas rozgrzewki przez nieznanych sprawców. Zawodnik trafił później do szpitala, a drużyna odmówiła gry w meczu. I ostatecznie spotkanie się nie odbyło. Prawdopodobnie GKS Jastrzębie zostanie ukarany walkowerem. Gospodarze twierdzą jednak, że do przykrego incydentu doszło poza terenem lodowiska i oni nie ponoszą odpowiedzialności za atak na hokeistę.

- Nie możemy jako klub odpowiadać za incydent, który zdarzył się na terenie miasta. Podkreślę, że nie jest rolą naszego klubu chronienie porządku w mieście. Ubolewamy z tytułu tego zdarzenia i życzymy zawodnikowi powrotu do zdrowia. Jeśli powinien być walkower, to w drugą stronę. Wszak nasz klub, JKH GKS Jastrzębie, zapewnił wszystkie przewidziane prawem zabezpieczenia. Obiekt był przygotowany należycie i zgodnie z przepisami. Sytuacja jest wręcz odwrotna, ponieważ to nasz klub poniósł koszty organizacji tego spotkania, które nie odbyło się - tłumaczy prezes Kazimierz Szynal.

W sobotę rano "Dziennik Zachodni" poinformował, że zatrzymany przez policję chłopak ma zaledwie 15 lat! Drugiego sprawcę policja także ustaliła, ale wciąż jest poszukiwany.

Więcej o:
Komentarze (14)
Policja schwytała napastnika, który pobił hokeistę GKS-u Katowice. To 15-latek!
Zaloguj się
 • koszernywieprz

  Oceniono 6 razy 6

  Było ich dwóch, dał się złapać gowniarz ale i tak nie wiadomo jak było. Obalić niespodziewanie z tyłu i skopać to nie sztuka.

 • jednooki.pirat

  Oceniono 4 razy 4

  Skazać na pracę społeczne, najlepiej na sprzątanie lodowiska GKS-u Katowice. Na pewno ciepło go tam przyjmą.

 • arius9

  Oceniono 2 razy 2

  Ukarac gnoja i dac go do klubu, niech trenuje. Za 10 lat bedzie z niego wybitny obronca i bedzie lał wszystkich na lodowisku. Talent normalnie.

 • k-g-b

  Oceniono 4 razy 2

  Ot wychowanie bezstresowe.
  Dzieci mają prawa, brak obowiązków, a rodzice stoją po stronie swych dzieci i są roszczeniowi. Potrzebujemy większych kompetencji dla nauczycieli, wychowawców młodego pokolenia. A dzieci więcej dyscypliny, karności, obowiązków.

 • mer-llink

  Oceniono 10 razy -4

  Jak to? 15-latek pobił zawodowego hokeistę?
  No to krzepką mamy młodzież. Taką zdrową. Silną. Sprężystą. Sam kwiat. Przyszłość narodu. Sól ziemi. Krew z krwi. Pewnie wziął wzór z Wyklętych.
  Ale frajer - dał się złapać.
  Nie ma więc przyszłości w Organizacjach NArodowych. Tam zasada jest: nie dać się złapać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX