Sport.pl

Rosyjski gwiazdor krytykuje Putina: "Robimy błąd, traktując go jak supermana"

Artiemij Panarin, rosyjski gwiazdor NHL i hokeista New York Rangers, skrytykował Władimira Putina. - Nasz błąd polega na tym, że traktujemy go w Rosji jak supermana. Ale on jest taki sam jak my i teoretycznie powinien nam służyć - przyznał Panarin.

Artiemij Panarin, rosyjski gwiazdor NHL, wziął udział w popularnym w Rosji programie na YouTube i zrobił coś, co rosyjscy sportowy robią niezwykle rzadko - skrytykował Władimira Putina. - Nasz błąd polega na tym, że traktujemy go w Rosji jak supermana. Ale on jest taki sam jak my i teoretycznie powinien nam służyć - przyznał zawodnik New York Rangers.

Jego wypowiedź obiegła światowe media, a to nie koniec krytyki działań Putina ze strony Panarina. - Wydaje mi się, że psychologicznie nie jest już w stanie trzeźwo oceniać sytuacji i nawet jeżeli się mylę, to mówię to, co myślę i z dobrym zamiarem - zaznaczył rosyjski gwiazdor.

Artiemij Panarin to najlepiej opłacany rosyjski sportowiec. Niedawno podpisał kontrakt wart 81,5 miliona dolarów. 27-letni hokeista zapowiedział, że cześć pieniędzy przeznaczy na pomoc swoim rodakom. Chce założyć specjalną fundację, która będzie wspierać najuboższych Rosjan w jego rodzinnym mieście Korkino.

Więcej o:
Komentarze (15)
Rosyjski gwiazdor krytykuje Putina: "Robimy błąd, traktując go jak supermana"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 10 razy 6

  Chyba niedługo zachoruje na niezdiagnozowaną wcześniej chorobę popromienną.

 • d33mariusz

  Oceniono 2 razy 2

  Po takiej wypowiedzi powinien się częściej oglądać za sobą na ulicy. W Rosji jest prawdziwa demokracja, tam za takie teksty jedzie się do obozów pracy na Syberii albo do piachu.

 • obeznany

  Oceniono 6 razy 2

  Szkoda, że tacy normalni Rosjanie jak on to znikoma mniejszość w tym kraju.

 • nanorobot

  Oceniono 3 razy 1

  Chyba każdy kto ma rozum wie, że Putin został szefem państwa, nie dlatego że wyróżniał się specjalnymi talentami a w wyniku zbiegu okoliczności. Jelcyn wycofywywał się z polityki i musiał mieć gwarancję, że za swoje przekręty nie skończy z rodziną na Syberii. Polecono mu byłego oficera KGB, aktualnie urzędnika w Sankt Peterburgu, który zasynął tym że zaryzykował swoje życie organizując potajemny transport lotniczy dla swego dawnego mentora, który popadł w niełaskę obecnych władz. Tego typu absolutna lojalność zaimponowała Jelcynowi i zaczął promować Putina ...

 • ktrztr

  Oceniono 3 razy 1

  To teraz siedź stary w USA i się nie wychylaj, bo w kraju czeka Cię proces o machloje finansowe i wycieczka na Sybir. Tyle wolności ile na Youtube

 • frankyy

  Oceniono 4 razy 0

  Panarin pożył trochę w normalnym świecie i przejrzał na oczy, putinowcy go zadziobią...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX