Sport.pl

Reprezentacja Polski w hokeju nie awansowała do dywizji IA MŚ

Reprezentacja Polski nie awansowała do dywizji IA mistrzostw świata. Wszystko przez to, że biało-czerwoni na turnieju w Talinie przegrali w środę z Rumunią, która w sobotę ograła Holandię.

Hokejowa reprezentacja Polski w sobotę wygrała ostatnie spotkanie na turnieju w Talinie, pokonując 7:4 Japonię. Biało-czerwonym sobotnia wygrana niewiele jednak dała. Hokeiści Tomasza Valtonena wcześniej przegrali bowiem z Rumunią (2:3 po dogrywce), która w sobotę wygrała z Holandią, a wcześniej wygrała wszystkie starcia. To sprawiło, że do dywizji IA awansowali Rumuni, a Polacy pozostali w dywizji IB. Niżej spadła natomiast Holandia, która w Talinie przegrała aż cztery spotkania.

Mecze Polaków na turnieju w Talinie:

Polska 7:4 Japonia

Polska 3:2 Estonia

Polska 2:3 Rumunia

Polska 7:3 Ukraina

Polska 8:1 Holandia

Tabela:

1. Rumunia - 13 pkt.

2. Polska - 13 pkt.

3. Japonia - 6 pkt.

4. Estonia - 4 pkt.

5. Ukraina - 3 pkt.

6. Holandia - 3 pkt

.

Więcej o:
Komentarze (25)
Reprezentacja Polski w hokeju nie awansowała do dywizji IA MŚ
Zaloguj się
 • kirdan1

  Oceniono 8 razy 8

  Polski hokej w wydaniu reprezentacyjnym w ciągu ostatnich kilkunastu lat to nieustająca trauma. Już nie mówimy o utrzymaniu się na pierwszym poziome rozgrywek (jak w latach 80), nie mówimy o powrocie tam (lata 90) ani o utrzymaniu się na poziomie drugim (jeszcze dekadę temu). My marzymy o awansie z poziomu trzeciego na drugi. I też nic z tego.
  Obawiam się, że za rok za sukces poczytywać będzie się utrzymanie w 1B.

 • bamshe

  Oceniono 7 razy 7

  Z Rumunią przegraliśmy jak frajerzy. W dogrywce mieliśmy kilka szans a Rumunią jedna i ja wykorzystała

 • pedro.666

  Oceniono 6 razy 6

  Kraj w którym jest więcej klubów żużlowych niż hokejowych nie ma prawa grać wyżej, niż w 3 lidze światowej. To był cud, że tak długo graliśmy tak wysoko...

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 5 razy 5

  Co my zrobiliśmy z tym sportem przez ostanie 30lat?? Przeskoczyły nas nacje które od zarania dziejów w hokeju nie znaczyły NIC. Dostajemy w tryby od Rumunii a jak nie od nich to od Wielkiej Brytanii, zaraz zbije nas Holandia i Hiszpania. Jak patrzę na prędkości jazdy naszych to się zastanawiam czy lód tak tępy jest czy mają tępe łyżwy?? To jest dramat.
  Nasi najlepsi zawodnicy nie grają właściwie w żadnej znaczącej lidze w Europie.
  No dramat.

 • kzet69

  Oceniono 3 razy 3

  KOMPROMITACJA dno i 3 metry mułu, banda klaunów a nie hokeiści...

 • tomasso_g.pl

  Oceniono 2 razy 2

  Dobra zmiana zagościła w PZHL. Szkoda chłopaków!

 • tomasso_g.pl

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma Prezesa PZHL, nie ma trenera a drugie miejsce mógł też wpisać w swoje CV pan, który parzy herbatę dla zawodników gdyby stanął w boksie. Takie realia a Pan Czerkawski zamiast karmić kibiców bajkami mógłby stanąć za sterami polskiego hokeja. A że z góry wie, że nic nie pomoże to opowiada bajki. Szkoda tylko zawodników!

 • d33mariusz

  Oceniono 6 razy 2

  Jakie zaplecze takie wyniki. Hokej to chore zasady, Kanadyjczycy grający w reprezentacji Francji, czy Wielkiej Brytanii. Rosjanie w kazdej wschodnioeuropejskiej druzynie. W tej sytuacji niczego nie ugramy.

 • aagaj

  Oceniono 6 razy 2

  Ziemniaki obierać a nie w hokeja grać !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX