Polacy doznali pierwszej porażki na hokejowych mistrzostwach świata dywizji IB

Polacy doznali pierwszej porażki na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie dywizji IB. W swoim trzecim meczu ulegli po dogrywce reprezentacji Rumunii 2:3.

Polacy w dwóch poprzednich spotkaniach pokonali Holandię 8:1 oraz Ukrainę 7:3. W swoim trzecim meczu mierzyli się z reprezentacją Rumunii. W pierwszej tercji kibice zebrani w hali widzieli tylko jedną bramkę, którą w 9. minucie zdobył Rokaly, gdy Rumuni grali w przewadze jednego zawodnika.

Na kolejne bramki trzeba było poczekać aż do trzeciej tercji. W 12. minucie do remisu doprowadził Damian Kapica. Minutę później na prowadzeniu ponownie byli jednak Rumuni, po trafieniu Antona Butochnova. Na 23 sekundy przed końcem meczu wyrównał Krystian Dziubiński. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była więc dogrywka.

W 5. minucie dogrywki grę w przewadze wykorzystali Rumuni, którzy wygrali mecz za sprawą trafienia zdobytego przez Pavla Borysenkę. Po tym meczu na prowadzenie wyszli reprezentanci Rumuni. Na drugim miejscu są Polacy, którzy mają taką samą liczbę punktów. Zwycięzcy grupy awansują do dywizji IA.