MŚ Dywizji 1B. Polscy hokeiści pewnie pokonali kolejnego rywala. Pięć bramek naszego reprezentanta!

Polska wygrała z Ukrainą 7:3 (2:1, 4:1, 1:1) w ramach mistrzostw świata Dywizji IB. Aż pięć goli strzelił Damian Kapica. To było drugie spotkanie rozegrane przez biało-czerwonych na turnieju w Tallinie.

Polacy odnieśli na turnieju w Tallinie drugie zwycięstwo. Tym razem pokonali Ukraińców 7:3. Prowadzenie biało-czerwonym dał Damian Kapica. Chwilę później wyrównał Wsewołod Tołstuszko. Pierwszą tercję nasi zawodnicy wygrali 2:1, bo przed przerwą Kapica trafił raz jeszcze.

W drugiej tercji na 3:1 podwyższył Adam Domogała. Następnie dwa kolejne gole strzelił Kapica, a swoją pierwszą bramkę zdobył Filip Komorski. Rywale odpowiedzieli trafieniem Witalija Lalki.

W ostatniej tercji piąty raz ukraińskiego bramkarz pokonał Kapica. Chwilę później Ukraińcy strzelili trzeciego gola - ostatniego w tym meczu. Trafił Siergiej Babiniec. Ostatecznie Polska pokonała Ukrainę 7:3 w swoim drugim meczu w Estonii. W pierwszym spotkaniu w niedzielę biało-czerwoni rozbili Holandię 8:1. Kolejny mecz nasi hokeiści rozegrają w środę, 1 maja. Tego dnia zmierzą się o 18:45 z Rumunią.

W tabeli Polacy są na prowadzeniu, mając 6 punktów. "Oczko" mniej mają Rumuni, a na 3. pozycji znajdują się Japończycy, którzy zdobyli 3 punkty. Zwycięzca mistrzostw świata dywizji IB uzyska awans do dywizji IA. Najgorsza drużyna spadnie do dywizji IIA.