Sport.pl

MŚ Dywizji 1B. Polscy hokeiści zaczynają turniej od wysokiego zwycięstwa

Polska wygrała z Holandią 8:1 (1:1, 2:0, 5:0) w ramach mistrzostw świata Dywizji 1B. To było pierwsze spotkanie rozegrane przez biało-czerwonych na turnieju w Tallinie.

Od zwycięstwa rozpoczęli Polacy udział w mistrzostwach świata Dywizji 1B w Tallinnie. Ale zwycięstwa spodziewanego, bo pierwszym rywalem był beniaminek, czyli Holandia, która na turniej przyleciała w okrojonym składzie. Mecz zaczął się jednak dość sensacyjnie, bo od prowadzenia Holendrów, którym prowadzenie dał pierwszy strzał w meczu, oddany przez Ernesto Klema. Polacy wyrównali cztery minuty później (Bartłomiej Neupauer). Tuż przed końcem pierwszej tercji nasi hokeiści mogli objąć prowadzenie, ale Alan Łyszczarczyk nie wykorzystał stuprocentowej okazji na gola.

W drugiej odsłonie też długo nie udawało się stworzyć skutecznych akcji, ale w końcu krążek zaczął wpadać. Prowadzenie Polakom dał gol wychowanka Legii Warszawa - Filipa Komorskiego, po nim trafił Łyszczarczyk, a w trzeciej tercji Holendrzy już wyraźnie opadli z sił, dając sobie wbić kolejne pięć goli. W poniedziałek nasi hokeiści, prowadzeni przez Tomasza Valtonena, zmierzą się z Rumunią.

Holandia - Polska 1:8 (1:1, 0:2, 0:5). Bramki: Ernesto Klem (14) – Bartłomiej Neupauer (18,51), Filip Komorski (34, 42), Alan Łyszczarczyk (36), Patryk Wronka (44), Krystian Dziubiński (47), Adam Domogała (48).

Więcej o:
Komentarze (5)
MŚ Dywizji 1B. Polscy hokeiści zaczynają turniej od wysokiego zwycięstwa
Zaloguj się
 • qznia

  Oceniono 3 razy 3

  PAn Redaktor bk pewnie mieszka w Wa-wie i kibicuje niejakiej Legii.
  Stąd MUSIAŁ napisać nazwę swojego ulubionego klubu. Co prawda bramki strzelało sześciu graczy ale tylko w przypadku TEGO WYBRAŃCA podane jest pochodzenie klubowe.
  Nie lepiej napisać że Bartłomiej Neupauer jest z Podhala NT?

 • tomasso_g.pl

  Oceniono 1 raz 1

  Filip nie jest wychowankiem Legii, jego dziadek tak!

 • marder81

  0

  I w poniedziałek grają nie z Rumunią, ale z Ukrainą. Kompromitacja.

 • zebrzec

  0

  a przy "artykule" z prawej stromny tabelki z turniejów sprzed.... dwóch lat...jeszcze sprzed naszego spadku do trzeciej ligi hokejowej.. brawo:)

 • hotin

  Oceniono 4 razy 0

  A mecze reprezentacji Polski można oglądać tylko w publicznej TVP Sport.Zareklamujcie gazetko,bo naprawdę warto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX