Sport.pl

Hokej. Pittsburgh Penguins lepsi po raz drugi

Broniący Pucharu Stanleya Pittsburgh Penguins w drugim meczu finału pokonali Nashville Predators 4:1 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2-0.

Ma 22 lata, gra swój debiutancki sezon w NHL i jest bardzo blisko pobicia 36-letniego rekordu NHL. 

Jake Guentzel, którego Penguins wybrali w 2013 roku w drafcie z nr 77 strzelił w drugim meczu finałów dwa gole, zaliczając 11. I 12. trafienie w tegorocznej fazie play off. Jedynym debiutantem, który strzelił więcej goli w swych pierwszych play-offach był Dino Cicarelli, który 14 razy trafił dla Minnesota North Stars (dziś to Dallas Stars).

To gol Guentzela w pierwszym meczu z Nashville (5:3) przesądził o wygranej Penguins, która nie miała prawa się wydarzyć. Nashville pozwolili rywalom oddać zaledwie 11 strzałów w meczu, a obrońcy tytułu przez niemal 40 minut nie zatrudnili Fina Pekki Rinne! Wtedy jednak po solowym rajdzie trafił Guentzel, zdobywając gola na 4:3.

W meczu nr 2 Nashville prowadzili po pięknym golu Pontusa Aberga, ale od czego w Pens Guentzel? 22-latek z Nebraski pokonał Rinne wciskając mu jakimś cudem krążek pod ramieniem, choć miejsca było tam mniej niż w biblijnym uchu igielnym. Na początku trzeciej tercji Guentzel dał Pittsburghowi prowadzenie, dobijajac strzał Bryana Rusta.

A potem w ciągu 15 sekund „Pingwiny” zadziobały rywali – najpierw gola strzelił Scott Wilson, chwilę potem trafił Jewgienij Małkin.

Rinne, jeden z bohaterów tych play-offów, zjechał wtedy z lodu, ustępując miejsca swemu rodakowi, Juuse Sarosowi. Jego vis-a-vis, Matt Murray bronił doskonale, odbijając aż 37 strzałów Predators.

- To, co się dzieje, to kompletne szaleństwo. Nawet nie umiem tego opisać. Ale najważniejszym celem pozostają te dwa zwycięstwa, których nam brakuje – powiedział Guentzel.

Trzeci mecz finałów o 2. w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu w Nashville.    

Howard Webb w "Wilkowicz Sam na Sam". Na lotnisku podchodzi do mnie szef policji: "Witamy w Salzburgu, panie Webb. Tutaj nie pozwolimy, żeby Polacy pana zabili"

Komentarze (1)
Hokej. Pittsburgh Penguins lepsi po raz drugi
Zaloguj się
  • mer-llink

    0

    No dobrze, wygrali 2 x u siebie. Porozmawiamy po meczach w Nashville...

    P.S> Pytanie do Red. "aq": czy można "grać swój debiutancki sezon"??
    A, pardą, jeżeli jenzyk Żurnalistyki Sportowej pozwala, to jaknajbardziej bynajmniej pardą! Wiadomo, że Żurnalista Sportowy to wyższy stopień żurnalisty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX