Hokej: Stocznia w finale PP

Energa Stoczniowiec z GKS Tychy zmierzą się w finale rozgrywanego w Gdańsku turnieju o Puchar Polski. Decydujące spotkanie odbędzie się we wtorek w Olivii o godzinie 17.15.
W pierwszym półfinale GKS Tychy po słabiutkim meczu pokonał TKH Toruń 3:1. O wiele więcej emocji przyniósł drugi mecz, w którym Stoczniowiec pokonał Cracovię 4:1.

Spotkanie od początku toczyło się w szybkim tempie, a błyskawiczne prowadzenie już w 2. min dał "Stoczni" Mikołaj Łopuski. Cracovia odpowiedziała golem Łukasza Rutkowskiego, który zmienił kierunek lotu krążka po strzale Fina Mikko Skinnariego, czym zupełnie zaskoczył Przemysława Odrobnego. Riposta "Stoczni" nadeszła po pięciu minutach. Maciej Urbanowicz ładnie podał zza bramki, a nadjeżdżający Milan Furo dopełnił formalności i po raz drugi pokonał Rafała Radziszewskiego. Pierwszy atak Stoczniowca miał również swój udział przy trzecim golu dla gospodarzy. Urbanowicz, Furo i Łukasz Zachariasz tak zakręcili obroną Cracovii, że Bartłomiejowi Wróblowi pozostało tylko wbić krążek do pustej bramki. W trzeciej tercji Cracovia przypuściła prawdziwy szturm na bramkę Stoczniowca, ale fantastycznie bronił Odrobny, który kilkanaście razy powstrzymał zawodników Cracovii. Wynik meczu ustalił Urbanowicz strzelając do pustej bramki.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - Comarch Cracovia 4:1. Tercje: 2:1, 1:0, 1:0. Bramki: Łopuski (2.), Furo (16.), Wróbel (24.), Urbanowicz (60.) - Rutkowski (11.)

Stoczniowiec: Odrobny - B. Wróbel, Benasiewicz, Urbanowicz, Zachariasz, Furo - Smeja, Kostecki, Jankowski, Rzeszutko, Łopuski - Rompkowski, Leśniak, Skrzypkowski, Hurtaj, Strużyk