NHL: Dobry start Pingwinów

Hokeiści Pittsburgh Penguins, którzy zmierzyli się w piątek z zawodnikami Philadelphia Flyers, wygrali swój pierwszy mecz w finale konferencji 4:2.
Rosjanin Jewgienij Malkin zdobył dla zwycięzców dwie bramki po tym jak Mike Richards zaliczył dwa trafienia w ciągu pięciu minut, dzięki czemu Pingwiny objęły prowadzenie w rywalizacji obu drużyn w Konferencji Wschodniej.

Petr Sykora z Pittsburgha otworzył wynik siódmej minucie pierwszej tercji. Potem Richards zdobył swoje dwa gole, a następnie wyrównał Sidney Crosby.

Jeszcze w ostatniej minucie pierwszej tercji Malkin zdobył prowadzenie dla Pittsburgha, a asystę zaliczył Ryan Whitney. W drugiej tercji Rosjanin płaskim strzałem ustalił wynik meczu.

Trener Flyers, John Stevens, powiedział: - Myślałem już, że mamy nasz wymarzony start. Strzelaliśmy, prowadziliśmy. Ale nie radziliśmy sobie z krążkiem jako drużyna.

Flyers będą musieli teraz powtórzyć wyczyn z rywalizacji przeciwko Washingtonowi i Montrealowi, czyli awansować mimo złego startu.

- Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, w jaki sposób strzelali bramki przeciwko Washingtonowi i Montrealowi, wytłumaczyliśmy to zawodnikom i poćwiczyliśmy odpowiednie rozwiązania - mówił trener drużyny z Pittsburgha, Michel Therrien. - Mając tygodniową przerwę, pewne problemy były jednak nieuniknione - kończy.