Anaheim najbliżej awansu w Pucharze Stanleya

Anaheim Ducks są bliscy drugiej rundy rozgrywek o Puchar Stanleya. W niedzielę hokeiści z Anaheim pokonali w St. Paul drużynę Minnesota Wild, po raz trzeci, tym razem 2:1. Prowadzą w play off 3-0 i od półfinału rywalizacji w Konferencji Zachodniej dzieli ich jedno zwycięstwo.

Drużyna braci Niedermayerów, Scotta i Roba, okazała się bardziej skuteczna od rywali w tym wyrównanym meczu (bilans strzałów 20-19 na korzyść zawodników Wild). Z zespołu gości na listę strzelców wpisali się Andy McDonald i Rob Niedermayer, w ekipie Wild - Fin Petteri Nummelin.

W play off nie przegrali meczu także Detroit Red Wings. W niedzielę wygrali z Calgary Flames 3:1 i w rywalizacji o drugą rundę prowadzą 2-0.

Red Wings rozpoczęli mecz z impetem. Po niespełna czterech minutach gry prowadzili 2:0, po bramkach Rosjanina Pawła Daciuka i Szweda Nicklasa Lidstroema. Taki stan to m.in. wynik kar nałożonych na zawodników Flames (Lidstroem strzelił gola podczas liczebnej przewagi swojej drużyny).

Gospodarze do końca rywalizacji utrzymali przewagę dwóch goli. Na bramkę Diona Phaneufa w 23 min, Red Wings w 47 min odpowiedzieli celnym strzałem fińskiego debiutanta, Valtteri Filpulli.

Dogrywka zadecydowała o wyniku meczu w Dallas. Miejscowi Stars przegrali z Vancouver Canucks 1:2, a decydującego gola w ósmej minucie dogrywki uzyskał Taylor Pyatt. Jako pierwsi bramkę strzelili gospodarze - Stu Barnes w 34 min, wykorzystał liczebną przewagę swojej drużyny. Celny strzał Czecha Jana Bulisa w 46 min doprowadził do dogrywki.

W jedynym meczu Konferencji Wschodniej Pittsburgh Penguins przegrali u siebie z Ottawa Senators 2:4. Najskuteczniejszym strzelcem był zdobywca dwóch bramek, Szwed Daniel Alfredsson, który w 38 min doprowadził do rezultatu 4:1. Gospodarzom udało się zmniejszyć tę przewagę, a strzelcem jedynej bramki w trzeciej tercji był Sidney Crosby, w 55 min.

Wyniki niedzielnych meczów:

Konferencja Wschodnia

Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 2:4 (stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 2:1 dla Senators)

Konferencja Zachodnia

Detroit Red Wings - Calgary Flames 3:1 (stan rywalizacji: 2:0 dla Red Wings)

Minnesota Wild - Anaheim Ducks 1:2 (stan rywalizacji: 3:0 dla Ducks)

Dallas Stars - Vancouver Canucks 1:2 po dogrywce (stan rywalizacji 2:1 dla Canucks).