Hokejowe MŚ. Drugie zwycięstwo Polaków w Wilnie

Polscy hokeiści pokonali Litwinów 3:2 w drugim meczu mistrzostw świata Dywizji IB. Po dwóch kolejkach Polacy prowadzą w tabeli.
Skład:
Odrobny - Dutka, Dronia; Kolusz, Zapała, Malasiński - Pociecha, Dąbkowski; Chmielewski, Kowalówka, Pasiut - Wajda, Kotlorz; Laszkiewicz, Witecki, Łopuski - Wanacki, Rompkowski; Strzyżowski, Dziubiński, Bagiński
Litwa
Bramki:
Kumeliauskas (34.), Pliskauskas (58.)
Skład:
Armalis - Kieras, Alisauskas; Zubrus, Bosas, Kumeliauskas - Vysniauskas, Alukonis; Bedzius, Kulevicius, Kuliesius - Vezelis, Kaminskas; Pliskauskas, Rulevicius, Rybakow - Aliapkin, Katulis; Fiscevas, Gintautas, Bogdziul

Litwini postawili Polakom dużo trudniejsze warunki niż Rumuni w inauguracyjnym niedzielnym spotkaniu. Początek jednak nie zwiastował problemów. Już pod koniec drugiej minuty pierwszej tercji gola w zamieszaniu zdobył doświadczony Leszek Laszkiewicz. Polacy mogli podwyższyć prowadzenie, ale mylili się w dogodnych sytuacjach. Najlepszą zmarnował w 10. minucie Grzegorz Pasiut.

Litwini niesieni dopingiem publiczności próbowali odpowiedzieć. W 17. minucie po strzale Gintautasa krążek wpadł do polskiej bramki, ale sędzia trafienia nie uznał, bo wcześniej została ona poruszona.

Druga, wyrównana tercja zakończyła się remisem 1:1. Bramki padały przy grze w przewadze. Dla Polaków trafił Krzysztof Zapała, a dla rywali Kumeliauskas.

Gdy w trzeciej tercji ładnie z powietrza trafił Pasiut, wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. W samej końcówce Litwini wycofali jednak bramkarza i zbliżyli się na jedną bramkę. Mimo zaciętej końcówki nie zdołali wyrównać.

Po dwóch kolejkach Polacy są liderami grupy. W środę o 12 zagrają z Holendrami. Transmisja w TVP Sport, relacja na żywo w Sport.pl.