NHL. Sędzia trafiony krążkiem w głowę

Poniedziałkowy mecz pomiędzy Colorado Avalanche a Dallas Stars wstrzymano na kilka minut po tym, jak sędzia Chris Rooney został trafiony krążkiem w głowę. Arbiter na lód już nie wrócił.

Do zdarzenia doszło w trzeciej minucie spotkania, Stars prowadzili już 1:0. Krążek po strzale obrońcy ekipy z Dallas Jamie Oleksiaka odbił się od łyżwy Paula Stastny'ego z Avalanche i trafił sędziego Rooneya w głowę. Arbiter padł na lód.

Służby medyczne pospieszyły z pomocą, przyniesiono nosze, ale po paru minutach Rooney powoli wstał i z pomocą lekarzy opuścił lodowisko. Do sędziowania już nie wrócił. Jego stan zdrowia nie jest znany.

Spotkanie do końca prowadził drugi arbiter Justin St. Pierre, którego wspierali dwaj sędziowie liniowi. Stars wygrali mecz 3:2.