NHL. Wolski strzelił na inaugurację

Wojtek Wolski zdobył bramkę dla Washington Capitals w przegranym 3:6 meczu z Tampa Bay Lightning. Swoją obecność w najlepszej hokejowej lidze świata już na inaugurację sezonu zaznaczył też debiutujący w Minnesocie Wild Zenon Konopka, który w meczu z Colorado Avalanche (4:2) wdał się w bójkę z jednym z rywali.

Wolski debiut w nowym klubie zaznaczył asystą, a potem golem pod koniec drugiej tercji. Były zawodnik Florida Panthers, a ostatnio (w trakcie lokautu w NHL) Ciarko Sanok trafił na 3:3. Niestety dla fanów Capitals i urodzonego w Zabrzu Kanadyjczyka ostatnia tercja należała to graczy Tampy.

Ze zwycięstwa swej Minnesoty Wild cieszyć może się Konopka. 32-letni syn emigranta z Polski, który wyjechał do Kanady po II wojnie światowej, w NHL nie kolekcjonuje jednak bramek. Dla "Gladiatora" było to 257. spotkanie rozegrane w tej lidze, a że siedem minut przesiedział na ławce kar (w tym pięć za bójkę), w dorobku ma już 886 karnych minut w karierze. Wygląda na to, że Konopka już w tym sezonie może "świętować" jubileusz, bo pewnie już w najbliższych miesiącach przekroczy liczbę tysiąca minut na ławce kar.

W zeszłym sezonie starający się o polskie obywatelstwo hokeista zajął trzecie miejsce w rankingu brutali NHL. "Polish Power" poza licznymi bójkami może się jeszcze pochwalić dorobkiem 11 goli i 18 asyst, jaki wypracował przez lata gry w elicie.