NHL. Wolski bohaterem Panthers. Gol w debiucie!

Wojtek Wolski zdobył gola w pierwszym meczu dla swojego nowego klubu. Florida Panthers pokonała na wyjeździe po rzutach karnych Carolinę Hurricanes 3:2, a urodzony w Zabrzu hokeista został wybrany jedną z gwiazd spotkania

Profil Sport.pl na Facebooku - 32 tysiące fanów. Plus jeden?

Wolski został bohaterem Panthers, bo doprowadził do dogrywki na niespełna 120 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. W 58 minucie i 13 sekundzie popisał się niesygnalizowanym strzałem z nadgarstka, krążek pomknął między parkanami bramkarza Hurricanes Justina Petersa i wpadł do siatki.

Zobacz trafienie Wojtka Wolskiego

Był to gol na 2:2. Chwilę wcześniej bramkę dla "Panter" zdobył Tomas Fleichmann. Dla Caroliny gole strzelali Justin Faulk i Jussi Jokinen.

W dogrywce nie padł żaden gol, więc o końcowym rozstrzygnięciu decydowały karne. Decydującym trafieniem popisał się Stephen Weiss. Wolski też został wyznaczony przez trenera do wykonywania karnego, ale jego strzał został obroniony.

W sumie posiadający polskie korzenie lewoskrzydłowy Panthers przebywał na lodowisku prawie 16 minut. Oddał w tym czasie cztery strzały, a spotkanie zakończył z wynikiem +1 w klasyfikacji plus/minus. Był najlepszy w swoim zespole i został wybrany drugą gwiazdą meczu.

Dzięki niemu Florida wróciła na pozycję lidera Dywizji Południowo-Wschodniej.

Świetne spotkanie Wolski zagrał w dniu, w którym został wytransferowany na Florydę przez New York Rangers. W drużynie z Nowego Jorku urodzonemu w Zabrzu lewoskrzydłowemu nie wiodło się w tym sezonie najlepiej. W dużej mierze przez kontuzje zagrał tylko w dziewięciu spotkaniach i zaliczył trzy asysty. Gol dla Panthers był więc jego pierwszym trafieniem w tym sezonie, a zarazem jubileuszowym 250 punktem w karierze.