Euro 2016. Niespełna 12 mln osób obejrzało w polskich kanałach mecz ze Szwajcarią

11,9 mln osób obejrzało w polskich kanałach telewizyjnych transmisję sobotniego meczu biało-czerwonych ze Szwajcarią w 1/8 finału piłkarskich mistrzostwach Europy. Polacy wygrali po karnych 5-4 i awansowali do ćwierćfinału. To najgorszy wynik oglądalności meczów z udziałem Polski na tym turnieju!

Dla porównania, spotkanie w fazie grupowej z mistrzami świata Niemcami (0:0) obejrzało 14,35 mln osób, z Ukrainą 12,64 mln, a z Irlandią 12 mln

Mecz z Helwetami (rozpoczął się o godz. 15), którego stawką było miejsce w najlepszej ósemce francuskiego turnieju, był pokazywany w TVP1 oraz Polsacie i Polsacie Sport.

Nadawca publiczny poinformował, że średnia oglądalność transmisji wyniosła 6 mln 755 tys. Natomiast przez przynajmniej trzy kolejne minuty obejrzało ponad 10 mln widzów. "Udział meczu wyniósł aż 47,3 proc. To oznacza, że co drugi Polak, który miał wtedy włączony telewizor, obejrzał mecz Polska - Szwajcaria w Jedynce" - napisano w komunikacie.

Z kolei Polsat poinformował, że mecz o ćwierćfinał obejrzało łącznie na obu antenach średnio ponad 5,3 miliona widzów. Najwięcej, bo ponad 6 milionów, śledziło fragmenty drugiej połowy spotkania w Saint-Etienne.

Ćwierćfinał Euro Polska - Portugalia odbędzie się w czwartek, 30 czerwca, o godz. 21 w Marsylii.

Polacy świętują awans, a Krychowiak już przygotowuje się na Portugalię [ZDJĘCIA]

Kto powinien bronić w meczu z Portugalią?