Euro 2016. Szwajcaria - Polska. To zdjęcie przejdzie do historii. Błaszczykowski cieszy się z gola, a Szwajcar... [ZDJĘCIE]

Polska pokonała Szwajcarię i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Jedno ze zdjęć z meczu, dobrze oddaje wielkie emocje towarzyszące spotkaniu, które zakończyło się dogrywką i serią ?jedenastek?.

Była 39. minuta meczu Polski ze Szwajcarią. Jakub Błaszczykowski strzelił gola na 1:0 i cieszył się z bramek przed sektorem, na którym siedzieli kibice ze Szwajcarii. Ten moment udało się uchwycić fotografowi agencji Reuters. I wyszło mu dobre zdjęcie, na którym widać szwajcarskiego kibica pokazującego Błaszczykowskiemu środkowy palec.

Fotografia pokazuje, jak wielkie emocje może budzić piłka nożna. I jak wielka bitwa to była. Polacy wygrali ostatecznie po rzutach karnych 5:4. Szwajcarski kibic może mieć się z pyszna.